Nacjonalizm jest dobry czy zły?

Opublikowano: 03.06.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 288

Ludzie powinni przypomnieć sobie znaczenie takich słów jak honor, patriotyzm czy nacjonalizm. Pojęcie nacjonalizm, jest związane z łacińskim słowem natio, czyli naród i odnosi się do wspólnoty ludzi utworzonej w procesie dziejowym na podstawie języka, terytorium, religii, życia społecznego i gospodarczego, przejawiającego się w kulturze i świadomości swych członków. Według encyklopedii PWN nacjonalizm „oznacza dążenie do posiadania przez naród własnego państwa, albo (jeśli państwo narodowe już istnieje) dążenie do maksymalnego ujednolicenia jego populacji przez asymilację, lub eliminację grup narodowo obcych”. Na przestrzeni dziejów w zależności od warunków historycznych, nacjonalizm występował w różnych postaciach, a jedną z jego podstawowych cech było to, jak kształtował się dany naród na terytorium, które zajmował. Tu chyba każdy przyzna, że w pojęciu nacjonalizm, jako dążeniu przez naród do posiadania własnego państwa nie ma nic złego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o