Na Ziemi nastąpiła nowa era

Opublikowano: 29.05.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 409

Grupa robocza badaczy Międzynarodowej Komisji Stratygrafii (ICS) zagłosowała za uznaniem początku antropocenu, nowej epoki geologicznej związanej z działalnością człowieka. Decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona w ciągu najbliższych dwóch lat, podaje „Science Alert”.

Według naukowców, ludzkość pozostawiła wiele śladów swoich działań, które będą trwać przez miliony lat. Jednym z takich śladów jest wzrost poziomów radionuklidów. W 2016 roku Międzynarodowa Komisja Stratygrafii zaczęła rozważać propozycję uznania końca holocenu – ery czwartorzędu. Jego zakończenie w połowie XX wieku wiąże się z rozpoczęciem testów jądrowych.

Teraz grupa robocza musi uzgodnić wyraźną granicę między holocenem a antropocenem. Aby to zrobić, muszą znaleźć wyraźny znacznik, taki jak ostra zmiana liczby radioizotopów lub zwiększenie stosunku niektórych cząsteczek w skałach. Jednak może to być skomplikowane przez decyzję o podziale holocenu na trzy części zgodnie z przesunięciami klimatycznymi, które wpłynęły na migrację przodków współczesnych ludzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

U progu nowej ery

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.