Na czym będzie polegał zakaz handlu w niedzielę?

Opublikowano: 15.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Wiemy już dokładnie, co zawiera projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ „Solidarność”, chce zamkniętych sklepów w co drugą niedzielę, a także restrykcji dotyczących Wigilii i Wielkiej Soboty.

W przededniu Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę sklepy mają być otwarte tylko do czternastej, potem nawet stacje benzynowe ani apteki nie będą obsługiwać klientów. Co intrygujące, w projekcie zapisano również, że ma on dotyczyć także sklepów internetowych – niestety nie wiadomo, jak „Solidarność” zamierza to osiągnąć.

Poza tym projekt przewiduje handel tylko w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, z wyjątkami w okolicach Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wyjątek pomysłodawcy chcieliby uczynić także dla całego szeregu określonych placówek handlowych. Otwarte będą stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, sklepy z dewocjonaliami i pamiątkami, lokale na lotniskach i dworcach, w hotelach, szpitalach, placówkach kulturalnych i wypoczynkowych. „Solidarność” nie widzi również powodu, by nie pracować mieli kioskarze i ludzie sprzedający na okolicznościowych jarmarkach i bazarach (także odpustowych) oraz przy cmentarzach.

A kto wbrew zakazowi poleci pracownikowi handlować, ten może zapłacić grzywnę od tysiąca do 100 tys. złotych. Nowe zasady, jeśli zyskają uznanie posłów, miałyby wejść w życie już w przyszłym roku kalendarzowym.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Najważniejsze, że będą otwarte sklepy z dewocjonaliami.
Apteki są NIKOMU niepotrzebne. Wystarczy woda “święcona” i jak się uda, to może się dożyje do dnia, kiedy $kler$ pozwoli skorzystać z szatańskich wynalazków – lekarstw …