Muzułmański dowódca skazany za zbrodnie wojenne

Opublikowano: 30.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1380

W ubiegłym tygodniu sąd w Bośni i Hercegowienie skazał Sakiba Mahmuljina, byłego generała bośniackiej armii, na 10 lat więzienia za to, że nie zapobiegł zbrodniom i nie ukarał islamistów przybyłych z zagranicy, którzy popełniali te zbrodnie na jeńcach wojennych w latach 1990.

Setki islamistycznych bojówkarzy, zwących się „mudżahedinami”, dotarły wtedy do Bośni z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, by pomóc muzułmańskim Bośniakom w walce z prawosławnymi Serbami i katolickimi Chorwatami.

Mahmuljin, który dowodził nimi jako dowódca Trzeciego Korpusu Armii BiH, do którego byli wcieleni, nie przeszkodził w zabijaniu przez nich serbskich więźniów i ich niehumanitarnemu traktowaniu. Niektóre z ofiar były osobami cywilnymi. Według sądu ustalono, że mudżahedini zamordowali 53 serbskich więźniów w drugiej połowie 1995 roku, pod koniec wojny. Wielu torturowali.

Po wojnie część islamistów została w Bośni. Holenderskie śledztwo dotyczące masakry w Srebrenicy ujawniło także, że wsparcie bośniackich muzułmanów przez radykalnych islamistów zostało umożliwione przez administrację prezydenta USA Billa Clintona.

Autorstwo: (j)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.