Można mówić krytycznie o „wyklętych”

Opublikowano: 11.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 624

Jednak można jeszcze w Polsce powiedzieć prawdę o „żołnierzach wyklętych”. Prokuratura w Częstochowie nie będzie ścigać radnej, która przypomniała o antysemityzmie niektórych z nich i o cywilnych ofiarach powojennych leśnych oddziałów.

O ukaranie radnej PO Jolanty Urbańskiej starali się lokalni działacze PiS, byli radni Artur Sokołowski i Krzysztof Janus. Wzburzyła ich opublikowana przez nią na Facebooku grafika z informacją, że „żołnierze wyklęci” zabili 5 tys. cywilów, m.in. 187 dzieci. Urbańska wymieniła także pseudonimy „wyklętych”, których oddziały dopuściły się zbrodni – „Żbika”, „Burego”, „Łupaszki”, „Sokoła”, „Zygmunta”, „Szarego” i „Ognia”. Następnie wspomniała także o antysemityzmie „Groźnego”, „Warszyca” i „Otta”. Treść pojawiła się w medium społecznościowym w przededniu dnia pamięci antykomunistycznego podziemia.

Sokołowski i Janus nie przebierali w oskarżeniach pod adresem polityczki PO – zarzucali jej, że dążyła do zakłócenia państwowych uroczystości, posługiwała się mową nienawiści, nawoływała do waśni narodowościowych i etnicznych. Pojawił się nawet argument, że Urbańska zamierzała poróżnić Polaków i Żydów. “To nie jest tak, że lewa strona lokalnej sceny politycznej może sobie pozwolić w przestrzeni publicznej dosłownie na wszystko” – komentował Sokołowski, uzasadniając złożenie doniesienia.

Gniewu prawicowców nie podzieliła jednak częstochowska prokuratura rejonowa. Po przesłuchaniu Urbańskiej i zapoznaniu się z materiałami dostarczonymi przez Sokołowskiego i Janusa śledczy stwierdzili, że wnioskodawcy przesadzili w swojej interpretacji. Prokuratura nie dopatrzyła się nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. “Zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem zachowania wyczerpujące znamiona takiego przestępstwa muszą jednoznacznie określać intencje sprawcy. Wypowiedzi muszą jasno wskazywać na niechęć i nienawiść do innych nacji” – powiedział rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Brev 12.06.2017 12:44

  Rany te komuchy to mają sprane berety 😀

 2. robi1906 12.06.2017 16:40

  Brev
  a kto to według Ciebie jest “komuch”?,
  czy “komuch”,
  to tylko ten co obraża pamięć “żołnierzy wyklętych”?,
  a może to nieprecyzyjne w sumie stwierdzenie “żołnierzy wyklęci” rozszerzymy?,
  bo mordowanych po wojnie było wielu.

  Była sanitariuszka z powstania (prawdziwa a nie jak ta “Inka”),
  sanitariuszka a nie żołnierz,
  czyli co “żołnierze” i “sanitariuszki wyklęci” przecież to jest bez sensu.
  Był pilot Skalski (i nie on jeden jedyny), i jak to nazwiemy “żołnierze, sanitariuszki i piloci wyklęci”?.

  A co z chłopami?,
  tak dokładnie,
  zwykły polski chłop był mordowany, bo nie chciał przystąpić do kołchozu,
  to jak go nazwiemy “chłopem wyklętym”?.

  A może tych wszystkich pomordowanych nazwiemy Polakami,
  co ty na to Brev,
  nazwać pomordowanych i mordujących po nazwisku rodowym i po narodzie albo religii którą wyznają,
  byłoby to bliższe prawdy w uzyskaniu odpowiedzi?.

  Co ty na to Brev, a najsampierw mi może odpowiedz kto to jest “komuch”.

 3. Waldorfus 12.06.2017 19:47

  robi1906 12.06.2017 16:40

  Wiedza historyczna, a komusza mentalność

  Sory Brev, ale nie było Cię, zatem muszę Ciebie wyręczyć w odpowiedzi komuś kto prawie przyznał się do tego że jest – albo nieukiem, albo komuchem.

  A zatem odpowiadam Tobie robi1906: Komuch to dziś już potoczne określenie na: były u-bek, były s-bek, nieskruszony były członek PZPR, członek aparatu władzy i zarazem represji z czasów PRL i np. były członek Solidarności z czasów PRL który został kupiony przez w/w s-beka i zwerbowany jako tajny współpracownik aby donosił na swoich kolegów, których następnie mordowano np. strzałem w tył głowy, albo łagodniej – zamykano na wieki do więzienia. Komuch to także ksiądz Sowa przekupiony przez były aparat represji zwerbowany do współpracy z postkomuną – Platformą Obywatelską, PSL-em, członkami partii Palikota, SLD, redaktor gazetki lub innego pisemka które zatrudnia ludzi mających związek — np. ich dzieci — z byłym aparatem represji a teraz sympatyzujący z ideami tzw lewicowymi — gender etc, bandytami którzy zasiadali przy jednym stole w restauracji Ksiądz Sowa (którą teraz tak się zachłystuje TVP) razem z tzw politykami którzy też są zwykłymi bandytami, a zapraszani są np. do tej TVP na poważne rozmowy o polityce.

  Na poważne rozmowy do tej samej TVP, która ocenzurowała niedawno marsz wolności przeciwko przymusowi zażywania substancji – http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/116486-polskie-media-kompletnie-zignorowaly-protest-przeciwko-przymusowi-szczepien
  TVP trwoni pieniądze z abonamentu: https://wolnemedia.net/nieprawidlowe-zarzadzanie-zuzytym-sprzetem-rtv-i-agd/#comment-211717
  – farmakologicznych jakie państwo PiS nakłada na polskich obywateli karząc ich gdy się temu nie poddadzą, dotkliwymi grzywnami. A jak nie zapłacą tych grzywien to pójdą do więzienia z przymusową pracą jakie szykuje im p. mnister Patryk Jaki – o czym w linku do mojego komentarza wyżej.

  Komuch to również ten który przekupił biskupa który dziś kryje działania księdza Sowy, bo sam boi się że ksiądz Sowa mógłby wyjawić prawdę o owym biskupie – http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/116494-ks-isakowicz-zaleski-obnaza-bezczelnosc-sowy
  – który współpracował kiedyś z Komuchami: UB, SB… – wymienionymi już wyżej. Może ksiądz Sowa posiada również wiedzę o tym który biskup pomagał w ujęciu księdza Popiełuszki – bestialsko zamordowanego kapelana który w czasach PRL bronił biednych ludzi, a potem najpierw torturowany włożeniem mu w usta obrotowej „szczotki drucianej na wiertarkę” i uruchomieniem tejże wiertarki, następnie utopieniem jego ciała w rzece? Może to z tego powodu ks biskup teraz po tak niemoralnych jak na księdza aktach upomniał tylko księdza Sowę, a nie surowo go ukarał, a władze TVP o tym milczą tak samo jak ws przymusu szczepień?…

  Ten biskup to też taki komuch, bo kryjąc dziś bezpieczniackiego księdza, współpracuje z komuchami. A wg robiego1906 Inka zapewne nie jest prawdziwym żołnierzem niezłomnym bo dała się zastrzelić strzałem w głowę przez komucha, którego – zapewne nie komuch – robi1906, dziś pod tym artykułem swoimi niemądrymi pytaniami broni.

  Ale to wszystko nie jest takie straszne bo to działo się kiedyś. Najbardziej przykre z tego wszystkiego jest co innego. A mianowicie to, że władza która dziś stawia pomniki bestialsko zamordowanym – Ince i ks Popiełuszce, niczego się z tej komuszej historii nie nauczyła, i tak jak te komuchy robiły to w imię wyższych celów, tak dzisiejsza władza razem ze swoją propagandową TVP która cenzuruje tak wielkie społeczne zgromadzenie jak w/w marsz przeciwko komunistycznemu przymusowi szczepień, w zasadzie, moralnie, stawia siebie na równi z tymi którzy kiedyś cenzurowali to co robili żołnierze niezłomni – zwani dziś pokrętnie „wyklętymi”, a kiedyś „bandytami”; bo byli wyklęci przez komunę na której wychowywały się władze PiS posiadające PRL-owską komuszą mentalność.

 4. Brev 13.06.2017 11:45

  @Waldorfus

  Jam prosty człek ze sztywnym językiem, więc dziekuję że mnie tak pięknie wyręczyłeś w odpowiedzi 🙂

 5. robi1906 13.06.2017 16:04

  Historia jest nauką,
  jeśli ktoś dzieli świat na “my” kontra “oni”, to dobrze jest wiedzieć kto jest wrogiem,
  znać go z imienia z nazwiska i religii którą wyznaje.

  Komuch ma znaczenie pejoratywne pod który można podczepić każdego.
  Komuch, to wszyscy i nikt.
  Komuch, to dzisiejszy epitet na człowieka który ma odmienne zdanie lub poglądy,
  to określenie dziecinne i głupie,
  używane przez ludzi (świadomie lub nie), którzy nie mają żadnej wiedzy a postrzegają świat przez propagandę.

  Ja nigdy nie nazwę Brystygierowej, Bermana, Wolińskiej czy dziesiątek innych “komuchami”,
  tylko nazwę ich po prostu mordercami.
  Czy to jest jasne?.

  P,s.
  Inka, dobijała czterech ludzi w Starej Kiszewie , i za to dostała k,s.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.