Most kerczeński na ukraińskim celowniku?

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1039

Część ukraińskich mediów zaczęła w odniesieniu do przeciwokrętowego systemu rakietowego RK-360MC Neptun używać nazwy „zabójcy kerczeńskiego mostu“. W odpowiedzi na takie informacje Rosjanie przypomnieli, że zaatakowanie Mostu Krymskiego łączącego bezpośrednio Krym z Rosją będzie jednoznaczne w wypowiedzeniem wojny Federacji Rosyjskiej – pisze Maksymilian Dura na portalu Defense24.pl.

Dywagacje na temat możliwości zniszczenia kerczeńskiego mostu rozpoczął wywiad z Oliegiem Korostieliewem – dyrektorem biura konstrukcyjnego „Łucz“ po zakończonych sukcesem próbach nadbrzeżnego systemu rakietowego RK-360MC Neptun. Próby te miały udowodnić możliwość użycia ukraińskich rakiet przeciwokrętowych R-360 nie tylko przeciwko nawodnym jednostkom pływającym, ale również celom lądowym.

Połączono to z wypowiedzią byłego sekretarza rady bezpieczeństwa i obrony Ukrainy Alieksandra Turczynowa z lipca 2019 roku, który informował, że kerczeński most (nazywany przez Rosjan Mostem Krymskim) w ciągu kilku minut może zostać zniszczony nowym ukraińskim systemem rakietowym. Po testach tego uzbrojenia przeprowadzonych koło Odessy ta idea natychmiast została przypomniana: początkowo na Ukrainie, a później w Rosji (w tym m.in. przez agencję Lenta.ru).

Jednak na przeszkodzie w skutecznym niszczeniu tak dużych instalacji jak mosty przez pociski R-360 stoi niewątpliwie ich niewielka głowica bojowa (około 150 kg). Chyba, że Ukraińcy znają słabe punkty tej instalacji, która powstała nie tylko jako droga dla pociągów i samochodów, ale również jako linia przesyłowa dla ropy i gazu. Uderzenie w odpowiedni punkt może więc wywołać o wiele większą katastrofę, niż tylko trafienie centralne w powierzchnię żelbetonowego mostu – wskazuje Maksymilian Dura.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Szybki sposób na samobójstwo .

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Ukraincy to marionetki w rekach tych ktorzy tak kochajom ich jak indjan amerykanskich.