Zarwał się most w Morbi w Indiach

Opublikowano: 01.11.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1316

Rośnie bilans ofiar zarwania się mostu w Indiach. Do tragedii doszło w indyjskim Morbi w stanie Gujarat. Setki osób wpadło do wody.

Początkowe informacje z lokalnych mediów wskazywały, że śmierć poniosło co najmniej 40 osób, a 30 jest ciężko rannych. W poniedziałek rano agencja prasowa AFP podała, że zginęły 132 osoby.

Most runął do rzeki Machchu w mieście Morbi. W momencie tragedii na budowli było około 400 osób, podał Reuters. Później pojawiły się kolejne doniesienia medialne, z których wynikało, że na konstrukcji przebywało w momencie zdarzenia nawet 500 ludzi. Z kolei szef ministerstwa spraw zagranicznych Indii Harsh Sanghavi powiedział, że na moście było 150 osób.

„Most został niedawno ponownie otwarty po remoncie. Nie wytrzymał jednak ciężaru stojących na nim ludzi” – przekazał „Hindustan Times”. „Wiele osób zostało zabranych w bezpieczne miejsca” – relacjonował z kolei szef policji w Gujarat Ashish Bhatia.

Indyjski most był bardzo popularną atrakcją turystyczną. Według doniesień wśród ofiar są turyści, ale większość ludzi znajdujących się na konstrukcji byli to miejscowi.

BBC poinformowało, że most został ponownie otwarty cztery dni temu. Stacja zacytowała premiera Narendrę Modiego, przebywającego aktualnie z trzydniową wizytą w swoim rodzinnym stanie Gudźarat, który przekazał, że jest głęboko zasmucony tą tragedią i nakazał zwiększoną mobilizację służb ratunkowych. Most powstał w czasach kolonialnych, jeszcze za rządów brytyjskich w XIX wieku. Miał długość 230 metrów.

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania pokazujące skalę wypadku.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.