Morawiecki „uczcił” ofiary UPA dwoma kijami w szczerym polu

Opublikowano: 08.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4337

Premier warszawskiego rządu, Mateusz Morawiecki, pojawił się w Ostrówkach na Ukrainie, by uczcić ofiary rzezi wołyńskiej. Internauci zarzucają premierowi, że sposób, w jaki to zrobił, jest „upokarzający” dla Polaków.

„Oddałem hołd pamięci ofiarom rzezi wołyńskiej w nieistniejącej wsi Ostrówki, której mieszkańcy wymordowani zostali przez oddziały UPA” – napisał na „Twitterze” Mateusz Morawiecki i udostępnił zdjęcia, na których widać, jak stawia krzyż w szczerym polu.

„Krzyż”, o którym mowa, to dwie gałęzie złączone ze sobą gwoździem. Taki sam krzyż mógłby wykonać dziesięciolatek podczas spaceru po lesie. „Budujesz latawiec…?” – zgryźliwie pytają premiera internauci. „Pan chyba żartuje? Ten krzyż z patyków i polski premier. To się nie dzieje… Kiedy pochowacie ofiary rzezi leżące w dołach i studniach? Ta wasza niemoc jest porażająca” – pisze ktoś inny, przypominając, że Ukraina wciąż nie zgodziła się na ekshumacje ofiar ludobójstwa, by można je było godnie pochować. „Wbił kawał drąga w polu, gdzie nikt nie przechodzi, sam bez najważniejszych polityków ukraińskich” – czytamy w kolejnym komentarzu.

Do tego amatorskiego krzyża nie dołączono żadnej tablicy, która informowałyby, dlaczego go tam postawiono. Tak naprawdę w Polsce lepiej upamiętnia się ofiary wypadków drogowych krzyżami stawianymi pod drzewami i w rowach, bo są na nich zazwyczaj odpowiednie tablice, a pod nimi palą się znicze.

Tymczasem tu mówimy o największym i najokrutniejszym ludobójstwie, jakiego doświadczył naród polski. Już wcześniej zarzucano rządowi w Warszawie, że nie planuje żadnych odpowiednich obchodów rocznicy tamtych strasznych wydarzeń. Teraz jednak Mateusz Morawiecki do reszty rozwścieczył wszystkich tych, którzy już wcześniej zarzucali rządzącym nieodpowiednie podejście do sprawy.

Na kolejnych zdjęciach wstawionych przez Morawieckiego widzimy, jak premier pozuje pod pomnikiem upamiętniającym ofiary. Napis na pomniku informuje, że mieszkańcy Ostrówek „zginęli”, a nie zostali zamordowani. Nie napisano, w jaki sposób zginęli. Wiele osób słusznie zauważa, że uwłacza to pamięci ofiar. „Zginęli. W wypadku samochodowym czy podczas powodzi?” – pytają internauci pod wpisem.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda samo zdjęcie. Premier ma na sobie jeansy i bluzę z kapturem. Państwo nie tylko nie podjęło się organizacji odpowiednich obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej, ale zdaniem części komentujących uwłacza ofiarom przez osobę premiera, który postanowił uczcić ich pamięć w stroju, w którym równie dobrze mógłby się wybrać na grzyby. Premierowi towarzyszą także inne osoby, które są ubrane tak, jakby właśnie wróciły z zakupów w markecie lub pracy w ogródku.

Internauci zwracają uwagę na nieobecność ukraińskich oficjeli. W przypadku uczczenia pamięci zbrodni nazistowskich, Niemcy wysyłają na obchody przedstawicieli najwyższych władz – np. prezydenta. „Czy obecny z Panem był Kawaler Orderu Orła Białego Wołodymyr Zełenski lub ktoś przez niego desygnowany?” – czytamy w komentarzach internautów.

Podejście rządu w Warszawie do rocznicy rzezi wołyńskiej, ludobójstwa dokonanego na polskiej ludności cywilnej przez ukraińskich nacjonalistów, to hańba i wstyd dla obecnego obozu władzy.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Drnisrozrabiaka 08.07.2023 14:00

  To był krzyż pojednania w stylu “modern eko” . Styl ten obowiązuje na ukr od 500 lat…

 2. Dobroca 08.07.2023 20:00

  Cześć i chwała Polakom pomordowanym przez Ukraińców!

 3. kufel10 09.07.2023 00:11

  To co miał wg autora wieniec za 10000 zł kupić? Z naszych podatków czy może autor che zasponsorować? To skromny i surowy symbol, tak jak surowy los spotkał naszych przodków, tak jak skromne było ich życie. Dzisiejszy głos ludu, “INTERNAUCI”, banda o średnim iq poniżej 100, skrolująca filmiki na tiktoku, chudo-tłuste pawiany z kloacznymi bródkami, tatuazikami i kaczymi warami, te myszy na szczęście przestały się już rozmnażać.

 4. Admin WM 09.07.2023 07:09

  @kufel10

  Nie musiał niczego kupować. Wystarczyło ogłosić zrzutkę na budowę pomnika, podobnego do tych stawianych na cmentarzach, i zlecić jego wykonanie jakiemuś zakładowi kamieniarskiemu. Wyglądałoby to lepiej niż dwa patyki w szczerym polu, które za chwilę zbutwieją i znikną, albo jakiś banderowiec wyrwie i wyrzuci.

  Albo przewieźć ten pomnik z Polski, odlać z betonu cokół i postawić:

  https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie2f00b809ba4a216b4791611db102a187-pomnik-rzez-wolynska-4508395/alternates/SQUARE_1280

  Dla chcącego nic trudnego.

 5. wojtek 09.07.2023 08:51

  Zwykły przebieraniec i zaslona dymna. Pamiętajmy o tym przy wyborach.

 6. kufel10 09.07.2023 10:33

  @wojtek Taaak i wybory coś zmienią 😉 Chłopie obudź się, jesteś rozegrany od urodzenia do dziesiątego pokolenia do przodu. Karty są rozdane a ty masz tyrać przy kieracie i płacić rosnące raty za nore ze ślepą kuchnią z miejscem parkingowym na rowie.

 7. akami 09.07.2023 12:27

  Aby to zrozumieć należy wiedzieć jaki obowiązuje u szydo chazarów z wypranymi przez ich organizacje beretami. Po pierwsze strój. Aspirujący chazarek, a o takim tutaj mówimy kanapowym mafioso. Przede wszystkim stosuje ten dress code związany z ubiorem. Jest to czytelna informacja , takie mrugnięcie okiem do pozostałych wyżej umocowanych i innych aspirujących do tej satanistycznej mafii urzędników, itp. Czyli ubiór musi być odpowiednio nieodpowiedni. Np szydy i chazary ubierają buty sportowe, trampki, itp, jeśli chcą dać do zrozumienie jaki mają stosunek do osób z którymi się spotykają, itp. Takie obowiązują zasady w ich stadzie. Czyli okazywanie braku szacunku w tej grupie osobniczej jest funbdamentalne. Pamiętajmy tez o tej masie opłacanych trolli, które podpisywały się na różnych forach, telegramach, twiterach i tik tokach piejąc jak to wspaniale i godnie ten, nie umniejszają, mapet się zachował. Tu nawet nie trzeba zwracać uwagi. To co pokazano w mediach dokładnie opisuje stosunek tej marionetkowej władzy kontrolowanej przez mossad, cia, ten cały chazarski usrael. Ten lekceważący Polaków stosunek tych pociotków szydo chazarskich, którzy swoje obecne miejsce zawdzięczają w cudzysłowiu innym szydo chazarko, ich sponsorom, którzy ich rekrytowali zazwyczaj podczas studiów. Tutaj akurat droga agenturalna tego chazarka wiodła przez Stasi, obecnie ta zgraja jest przyspawana do mossadu i cia

 8. Kaczor3333 10.07.2023 07:42

  Ludzie. Nie czepiajcie się Mateusza. Wiecie że jest ciężko. Większość z nas, stać tylko na dwa kije i gwoździa. Mateusz w ten sposób pokazał że niczym nie różni się od większości społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.