Moje prawa to Konstytucja, a nie kod QR

Opublikowano: 28.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1889

W stolicy odbył się wczoraj protest przeciwko tzw. segregacji sanitarnej i dyskryminacji. Manifestujący sprzeciwiali się ustawie nr 1846 (weryfikacji covidowej) i szczepieniom.

Protestujący są przeciwni m.in. ustawie „O szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19” (druk 1846), która ma dać prawo pracodawcom do sprawdzenia, czy pracownicy są zaszczepieni. Ustawa umożliwi oddelegowanie nieszczepionych pracowników do innych zadań ze względów bezpieczeństwa.

„Precz z medyczną inkwizycją!” – krzyczeli uczestnicy protestu w Warszawie.

Ustawa nr 1846 została na razie przyjęta przez Komisję Zdrowia, nie została jeszcze przegłosowana przez Sejm. Zgodnie z rozwiązaniami pracodawca miałby prawo zapytać, czy pracownik jest zaszczepiony. Pracownik, aby to potwierdzić, musiałby okazać pracodawcy certyfikat covidowy.

Przeciwko zapisom projektu ustawy są osoby skupione w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, które w całej Polsce przeprowadza akcje protestacyjne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wujek Polonii 29.01.2022 03:41

    Przecież ta segregacja jest wbrew KONSTYTUCJI. Opozycja nie krzyczy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.