Media głównego nurtu wciąż dominują

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1453

Media głównego nurtu nadal dominują jako dostawcy wiadomości w Kanadzie, ale sytuacja różnie wygląda w zależności od grupy wiekowej.

Badanie opinii publicznej Maru opublikowane w środę wykazało, że z 1517 dorosłych Kanadyjczyków, którzy byli ankietowani i codziennie sprawdzają wiadomości, 45 procent twierdzi, że otrzymuje najnowsze doniesienia z wieczornych wiadomości telewizyjnych. Na kolejnych miejscach znalazły się strony internetowe gazet (29 proc.), serwis telewizyjny (29 proc.), stacja telewizyjna poświęcona wiadomościom biznesowym i informacjom (29 proc.), portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram (26 proc.) i audycje radiowe (24%).

Spośród ankietowanych 14 procent respondentów przyznało, że otrzymywało wiadomości z „Twittera”, który znalazł się na 11. miejscu z 23 codziennie sprawdzanych źródeł wiadomości, które zostały zmierzone w ankiecie. Wyniki zostały opublikowane w koordynacji z World News Day 2022 — globalną kampanią mającą na celu wzmocnienie wpływu dziennikarstwa opartego na faktach.

Oto wyniki według grup wiekowych…

Wiek 18–34 (82% codziennie sprawdza wiadomości):
– w serwisach społecznościowych, takich jak „Facebook” czy „Instagram” – 35%
– telewizyjne internetowe serwisy informacyjne – 30%
– strony internetowe gazet – 24%
– „Twitter” – 23
– regularne wiadomości w stacji telewizyjnej wieczorne lub później – 21%
– „TikTok” – 20%
– powiadomienia o nowościach, takie jak Google lub Finanse/Akcje – 17%

Wiek 35–54 (82% codziennie konsumuje wiadomości):
– regularne wiadomości w stacji telewizyjnej – 36%
– strony internetowe gazet – 35%
– telewizyjne serwisy informacyjne – 32%
– stacje telewizyjne poświęcone wyłącznie wiadomościom biznesowym i informacjom – 29%
– w serwisach społecznościowych, takich jak „Facebook” czy „Instagram” – 27%
– wiadomości radiowe – 22%
– powiadomienia o nowościach, takie jak Google lub Finanse/Akcje – 17%

Osoby w wieku 55+ (93% codziennie odbiera wiadomości):
– regularne wieczorne wiadomości w stacji telewizyjnej – 67%
– stacje telewizyjne dedykowane wyłącznie wiadomościom biznesowym i informacjom – 39%
– wiadomości radiowe – 32%
– w codziennej gazecie, za którą zwykle płacisz lub subskrybujesz – 29%
– strona gazety – 29%
– gazeta lokalna – 26%
– serwisy internetowe z wiadomościami telewizyjnymi, 26%

Wyniki sondaży pokazują, że wiele osób otrzymuje teraz wiadomości z serwisów i sieci społecznościowych, które z biegiem lat zwiększyły cenzurę „z powodu dezinformacji i mowy nienawiści”.

Niedawna sprawa dotyczyła osobowości mediów z USA, Andrew Tate, który został zablokowany na „Instagramie” „za udostępnianie mizoginicznych i kontrowersyjnych poglądów” 4,7 milionom obserwujących. Tate został następnie wykluczony z „Facebooka” za naruszenie zasad platformy dotyczących mowy nienawiści i promowania niebezpiecznych organizacji. „TikTok”, w którym filmy z Tate’a jako hashtagiem miały ponad 13 miliardów wyświetleń, również usunął jego konto. „YouTube” poszedł w ich ślady.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.