Milionowe odszkodowania dla 850 osób

Opublikowano: 30.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 719

Z najnowszych danych ujawnionych parlamentarnej komisji spraw wewnętrznych wynika, że w latach 2012-2017 Home Office omyłkowo zatrzymało/uwięziło ponad 850 osób. Odszkodowania z tytułu bezpodstawnych zatrzymań kosztowały skarb państwa 21 mln GBP.

Raport dotyczący pomyłek popełnionych przez urzędników Home Office jest miażdżący. Okazuje się, że w latach 2012-2015 bezpodstawnie zatrzymanych/uwięzionych zostało 550 osób, które później otrzymały odszkodowania na łączną sumę 13,8 mln GBP. Z kolei w latach 2015-2016 na podstawie błędnych decyzji urzędników zatrzymanych zostało 171 osób, które następnie otrzymały odszkodowanie w łącznej wysokości 4,1 mln GBP. Wreszcie w latach 2016-2017 urzędnicy Home Office podjęli błędne decyzje w stosunku do 143 osób, które w późniejszym okresie otrzymały z tego tytułu 3,3 mln GBP rekompensaty. Niestety, część osób zatrzymanych została umieszczona w ośrodkach deportacyjnych, a niektóre nawet w więzieniach.

Raport, z którym miała okazję zapoznać się komisja spraw wewnętrznych, nie pozostawia suchej nitki na sposobie pracy Home Office. Okazuje się bowiem, że do wielu pomyłek by nie doszło, gdyby nie system bonusów dla urzędników, którzy dążyli do osiągnięcia zakładanej liczby „przymusowych deportacji”. W latach 2016-2017 premie za dobrze wykonaną pracę i doprowadzenie do wydalenia z kraju pożądanej liczny imigrantów otrzymało aż 23 proc. pracowników Home Office.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.