Otrzymają rosyjskie obywatelstwo nie tracąc ukraińskiego

Opublikowano: 25.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

Mieszkańcy Donbasu mają prawo składać wnioski o otrzymanie rosyjskiego paszportu, nie rezygnując przy tym z obywatelstwa ukraińskiego – podaje strona rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

W środę Władimir Putin podpisał dekret w sprawie uproszczonego trybu przyznawania obywatelstwa mieszkańcom wybranych rejonów w obwodzie ługańskim i donieckim. Odnośny dokument został opublikowany na stronie Kremla.

Ustanowiony dekretem tryb wnioskowania jest uwarunkowany specyfiką powstałej sytuacji i trudnym położeniem, w jakim znaleźli się obywatele Ukrainy i osoby bez obywatelstwa, zamieszkujące terytorium proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. Mowa między innymi o uznawanych w Rosji dokumentach, wydanych przez organy i organizacje, działające de facto tylko na danych terytoriach.

„Ta konkretna kategoria obywateli jest uprawniona do składania wniosków o otrzymanie obywatelstwa rosyjskiego bez konieczności rezygnacji z obywatelstwa ukraińskiego” – czytamy w dokumencie.

Do przyjmowania wniosków od mieszkańców Donbasu upoważnione zostaną osoby z DRL i ŁRL, wnioski będą rozpatrywane w obwodzie rostowskim.

Termin na rozpatrzenie wniosku wyniesie maksymalnie trzy miesiące.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.