Otrzymają rosyjskie obywatelstwo nie tracąc ukraińskiego

Opublikowano: 25.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 81

Mieszkańcy Donbasu mają prawo składać wnioski o otrzymanie rosyjskiego paszportu, nie rezygnując przy tym z obywatelstwa ukraińskiego – podaje strona rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

W środę Władimir Putin podpisał dekret w sprawie uproszczonego trybu przyznawania obywatelstwa mieszkańcom wybranych rejonów w obwodzie ługańskim i donieckim. Odnośny dokument został opublikowany na stronie Kremla.

Ustanowiony dekretem tryb wnioskowania jest uwarunkowany specyfiką powstałej sytuacji i trudnym położeniem, w jakim znaleźli się obywatele Ukrainy i osoby bez obywatelstwa, zamieszkujące terytorium proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. Mowa między innymi o uznawanych w Rosji dokumentach, wydanych przez organy i organizacje, działające de facto tylko na danych terytoriach.

„Ta konkretna kategoria obywateli jest uprawniona do składania wniosków o otrzymanie obywatelstwa rosyjskiego bez konieczności rezygnacji z obywatelstwa ukraińskiego” – czytamy w dokumencie.

Do przyjmowania wniosków od mieszkańców Donbasu upoważnione zostaną osoby z DRL i ŁRL, wnioski będą rozpatrywane w obwodzie rostowskim.

Termin na rozpatrzenie wniosku wyniesie maksymalnie trzy miesiące.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o