„Mięso” z owadów trafiło do szwajcarskich sklepów

Opublikowano: 20.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 560

Od lat ludzie zastanawiają się, czym w przyszłości będzie żywił się człowiek. Obecnie naukowcy zajmujący się żywnością oraz europejscy biolodzy podjęli krok w dziwnym kierunku, tworząc produkty „mięsne” na bazie owadów.

Wykonane z owadów hamburgery oraz klopsiki trafiły w tym miesiącu do sprzedaży w szwajcarskiej sieci supermarketów Coop. „Przez długi czas pracowaliśmy nad naszym produktem i jako pierwsi sprzedawcy w Szwajcarii możemy zaoferować smaczną żywność o zrównoważonym smaku, wykonaną z owadów” – twierdzi Sylvio Baselgia, szef ds. zamówień w Coop.

Burgery z mączników – 30-milimetrowych larw chrząszczy, to pomysł szwajcarskiego laboratorium Essento, które stara się w ten sposób zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, emitowanych przez zwierzęta gospodarskie.

Średnia krowa uwalnia do atmosfery ponad 100 kilogramów dwutlenku węgla na każdy kilogram białka, który posiada. Christian Bartch, współzałożyciel firmy Essento, twierdzi, że to właśnie białko owadów jest żywnością przyszłości, będąc tanim w produkcji i posiadając wysoką wartość odżywczą.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: MysteriousUniverse.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 20.08.2017 17:45

    “zrównoważony smak” to chyba coś podobnego do ” zrównoważonego rozwoju” 🙂 Czy teraz wszystko się robi dla emisji gazów cieplarnianych? Obłęd.

  2. arthur 20.08.2017 19:04

    ” krowa uwalnia do atmosfery ponad 100 kilogramów dwutlenku węgla”.
    Co tam dwutlenek. Ile uwalnia metanu, zwłaszcza jak dobrze podje:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.