Microsoft opatentował wirtualne ludzkie klony

Opublikowano: 13.12.2020 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2147

Microsoft opracował i opatentował technologię, która pozwoli na tworzenie chatbotów w oparciu o informacje o ludziach i ich parametrach biologicznych. Teoretycznie system może symulować komunikację z każdym.

Nowe technologie mogą radykalnie ulepszyć istniejące chatboty głosowe, które współdziałają z użytkownikami. W tym celu system będzie gromadził zdjęcia osób, nagrania ich głosów, wiadomości na portalach społecznościowych oraz e-maile.

Wszystkie te dane będą przetwarzane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Algorytm będzie w stanie niezawodnie naśladować styl komunikacji danej osoby w sieciach społecznościowych, a także budować modele mowy, które całkowicie go skopiują.

W szczególności system może służyć również do tworzenia botów do rozmów głosowych, które kopiują styl komunikacji zmarłych osób. W ten sposób w praktyce powstanie ich wirtualny klon, zdolny do komunikowania się, a nawet mówienia.

Microsoft ukrywa cel nowej technologii. Jeśli jest używany do tworzenia klonów zmarłych osób, wiele krajów będzie musiało zrewidować obowiązujące przepisy w zakresie, w jakim gwarantuje ono prywatność po śmierci.

Jednak technologię tę można również wykorzystać do tworzenia wirtualnych klonów żywych ludzi. Na przykład w Korei Południowej bohaterka popularnego programu telewizyjnego „Meet You” – Chang Ji-sung, której córka Nyon zmarła cztery lata temu, mogła ponownie „zobaczyć” swoje dziecko po tym, jak programiści stworzyli cyfrowy model dziewczynki i przekazali go w wirtualnym rzeczywistość, a nawet odtworzyli jej głos.

Później powstała makieta parku, po którym często spacerowały matka i córka, a potem Chang Ji-Song i Nyon chwilowo „spotkały się” w ramach programu telewizyjnego.

W wirtualnym świecie matka i córka spacerowały, świętując urodziny Nyona, a rozstając się, dziewczyna poprosiła matkę, aby już więcej nie opłakiwała jej śmierci. Podczas spotkania specjalne rękawiczki imitowały dotyk dziecięcej dłoni.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 13.12.2020 13:19

    Poprostu na tym mozna zarobic na programie odwazajacym nie tylko glos ale sposob mowienia, poglady itd. Wtedy mamy kontakt z zmarlym bez laczenia sie z zaswiatami 🙂
    Problem polega na tym ze potrzeba syrasznie duzo pracy zeby stwozyc taka virtualna kopie czlowieka a napewno bedzie wieczna.
    Wezmy takiego Alberta A. Gdyby byla taka jego kopia mozna by sie poradzic w wielu sprawach a tak nie ma go .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.