MFW poparł plany wywłaszczenia ziemi w RPA

Opublikowano: 02.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1345

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wypowiedział się w sprawie planowanej przez rząd RPA grabieży ziemi, która w większości należy do białych rolników. Ta międzynarodowa organizacja wyraziła pełne poparcie dla tej inicjatywy, określając ją po prostu jako „reformę rolną”.

Ekonomista Montfort Mlachila, który reprezentuje MFW w Republice Południowej Afryki powiedział w czwartek, że organizacja popiera „reformę”, która rozwiąże problemy „nierówności”. Chodzi o to, że większość ziemi w RPA należy do białych rolników. Tamtejszy rząd uważa, że to jest wysoce niesprawiedliwe i dlatego chce skonfiskować ich własność, aby tak po prostu przekazać ją w ręce Murzynów.

Dowiadujemy się, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy popiera te działania pod warunkiem, że nie osłabi to produkcji rolnej i bezpieczeństwa żywnościowego. Montfort Mlachila powiedział, że cały proces musi być transparentny, zgodny z prawem i konstytucją. Trudno właściwie powiedzieć, co miał na myśli, ponieważ władze RPA chcą zmienić konstytucję, aby można było odbierać ziemie białym rolnikom bez wypłacania odszkodowań. Przedstawiciel Międzynarodowego Funduszu Walutowego w RPA nawet nie skomentował tych dwóch istotnych kwestii.

Co ciekawe, premier Wielkiej Brytanii Theresa May również poparła „reformę lądową”. Przy okazji żadna instytucja, ani żaden rząd nawet nie skomentował regularnych napaści na białych rolników, czy nawet groźby eksterminacji białych, którą wystosował czarny rasista Julius Malema, przywódca partii Wojowników o Wolność Ekonomiczną. Do wyjątków można zaliczyć Australię i Rosję, które mogą przyjąć do siebie prześladowanych rolników, oraz Stany Zjednoczone, które zaczęły bliżej przyglądać się tej niebezpiecznej sytuacji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. MasaKalambura 02.09.2018 09:59

  Tyle lat dyskryminacji i aparthajdu, a teraz zdziwienie, że tłumy pragną głów? Jednak nawet będąc świadomym winy białych świat powinien ich ochronić przed rzezią. Majątki nie są warte życia. Majatki wyrosłe na krzywdzie niewolnictwie i wyzysku.
  Trzeba tez myśleć o państwie. Jak pozwolą sobie na taki bezmyślny akt zniszczenia, państwo upadnie. Rozpocznie się władza gangów bojówek i typowy bezład popularny na tym kontynencie.
  Ciężki mają rządzący RPA – głównie czarni – orzech do zgryzienia. Populizm w tej formie to gwóźdź do ich trumny także. Tylko w kolejnym kroku. Po zniszczeniu ostatnich posiadłości białych okaże się szybko, ze bieda nie znikła, jeszcze się pogłębi, a wtedy rozochocony krwią białych tłum zabierze się za swoją władze, którą uzna szybko za winną.

 2. emigrant001 02.09.2018 11:14

  @MasaKalambura Burowie sami zbudowali to co mają i grabież ich dobytku to zbrodnia. Wyobraź sobie, że kolejny “rząd” będzie miał program kradzież+ i pozwoli biedniejszym od ciebie zabrać z twojego domu co im się spodoba w ramach sprawiedliwości społecznej. Jak wtedy będziesz się czuł?

 3. MasaKalambura 02.09.2018 11:44

  Sami? Może na początku. Potem potrzebowali pracowników. Sam aparthaid wołał o pomstę do nieba. Widać właśnie nadchodzi.

 4. cacor 02.09.2018 11:52

  Zasadniczym pytaniem jest:
  W jaki sposób Biali stali się właścicielami ziemskimi na czarnym lądzie?
  Zatem, nie dziwmy się, że Czarni chcą teraz tę ziemię odzyskać.
  Rozumiem ich, choć nie popieram.
  Co się stanie potem? Ano, pewnie to samo co się dzieje w pozostałych krajach Afryki.
  Generalnie Czarni nie są stworzeni ani do pracy, ani tym bardziej do zarządzania – zatem po odzyskaniu całkowitej władzy i kontroli nad wszystkim, widzę u nich totalny upadek…
  Widocznie tak chcą!

 5. MasaKalambura 02.09.2018 12:15

  Co za rasistowskie bzdury. Czarni są zdolni do samozarzadzania nie gorzej od białych. Wśród nich jest podobnie rozłożona krzywa normalna inteligencji i pracowitości. Z tym ze inny jest ich punkt startowy.
  A za rozpiernicz Afryki odpowiadają w wielkiej części byli koloniści. Sprzedając broń, niszcząc przy pomocy agentur struktury samorządowe inne od uległych Wiekiemu Kapitałowi. Wyzyskującemu i okradającemu ziemie Afryki, co jak wiadomo najłatwiej robić w warunkach bałaganu i chaosu.

  Oficjalnie może aparthajdu już nie ma. Ale jak widać mentalnie i na poziomie polityki zagranicznej nadal trwa. I dotyczy nie tylko czarnych. O czerwonych ktoś słyszał? Palestyńczycy tak samo.

 6. MasaKalambura 02.09.2018 13:32

  Nigdzie nie pisałem, ze biali okradli czarnych z tych ziem. A nawet jeśli to nie tych czarnych. Pisze, ze stworzyli system rasistowski, segregacji czarnych i białych, faworyzowania jednych i poniżania drugich, bogacenia i edukacji jednych i utrzymywania w biedzie i intelektualnej nędzy drugich. I za to przychodzi im teraz płacić.

  I wcale mi się to nie podoba, bo jako żywo przypomina postępowanie komuchow w Polsce po 2 wojnie, kiedy moja rodzina jakimś cudem wywinęła się od tzw reformy rolnej, łapiąc się ledwo ledwo poniżej kułactwa.

 7. robi1906 02.09.2018 15:25

  Pan Marchewka sądzi, że w RPA rządzą biali rasisiści z farm,
  małych marchewek nie widzi jak strzelają do murzynów którzy walczą o godne warunki pracy w kopalniach diamentów, złota i tym podobnych, dla niego winni aparteidu są burowie z farm, ani słowa o winie Brytoli i żydów(tfu marchewczek) z City,
  a kto urządził w RPA apartheid?.
  No odpowiedz marcheweczko.

 8. robi1906 02.09.2018 15:41

  Jaka była historia południowego skrawka kontynentu Afrykańskiego?, mam nadzieję że znam tą historię,
  Zulus Czaka wymordował wiele milionów ludzi,
  nie muszę patrzeć w twoje posty i naprawdę nie wiem co tam napisałeś i czy to się zgadza z moją wiedzą czy nie.

  Ale moje pytanie dotyczyło czegoś innego,
  kogo obarczasz winą za apartheid?,
  proste pytanie (nawet zadane przez karalucha, którego oko widzi tylko światło lub jego brak),
  odpowiesz?

 9. robi1906 02.09.2018 16:33

  A wywożenie przez Lichwę niewolników do obu Ameryk?,
  ile milionów znikło?,
  ale dyskutować z tobą marchewka, to ….. żal tracenia czasu na ciebie,
  gdyby ktoś inny zadał jakieś pytanie, to proszę bardzo(mimo że wiem że nie czyta tylko ten Merkava, czy Marchewa, o nowe skojarzenie Pan Merkava, to jest dobre).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.