Męski makijaż?

Opublikowano: 24.02.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 18

Coraz większa liczba mężczyzn w Wielkiej Brytanii przekonuje się do makijażu. Powodów, by się malować jest wiele, a najbardziej popularne to: zwiększenie pewności siebie, ukrycie niedoskonałości czy podkreślenie swojej urody.

Nowe badanie YouGov pokazuje, że jeden na trzydziestu (3 proc.) mężczyzn robi sobie makijaż raz w miesiącu lub rzadziej. Jeden na pięćdziesięciu (2 proc.) mężczyzn nosi makeup na co tydzień, a jeden na stu (1 proc.) nosi go każdego dnia. Dodatkowy 1 proc. deklaruje, że maluje się 2-6 dni w tygodniu. Oznacza to, że jeden na dwudziestu Brytyjczyków (5 proc.) w jakimś zakresie stosuje makijaż regularnie.

YouGov przeprowadził także badanie uzupełniające, aby zbadać, kiedy i dlaczego mężczyźni decydują się na makijaż.

Jak się okazało, 4 proc. mężczyzn od czasu do czasu nosi makijaż na osobności, np. w domu. Jednak w grupie wiekowej 18-24 lata, odsetek takich przypadków wzrasta do 10 proc. (jednego na dziesięciu) mężczyzn.

Jeden na stu mężczyzn maluje się, by wyglądać bardziej profesjonalnie w pracy, przy czym chodzi o pracę w miejscach, w których makijaż nie jest specjalnie wymagany – przykładowo, nie byli to modele ani prezenterzy telewizyjni.

Jeden na dwudziestu pięciu (4 proc.) mężczyzn maluje się, gdy wychodzi wieczorem z przyjaciółmi. Jeden na pięćdziesięciu (2 proc.) nosi makijaż, gdy wychodzi z przyjaciółmi w ciągu dnia, a ten sam odsetek (2 proc.) maluje się na randkę.

Być może najczęstszym powodem, dla którego mężczyźni decydują się makijaż, jest ekstrawagancki wygląd. Jeden na sześciu (15 proc.) mężczyzn maluje się na duże ekskluzywne imprezy, jeden na jedenastu (9 proc.) w przypadku własnego amatorskiego występu scenicznego, a jeden na dwudziestu pięciu (4 proc.) w przypadku uczestniczenia w roli widza w jakimś szczególnym spektaklu.

Niektórzy noszą też makijaż dla zabawy i w celach towarzyskich, bo jest to dobry wzmacniacz poczucia pewności siebie. Traktowanie makijażu jako elementu zabawy zadeklarowało 15 proc. mężczyzn. Z kolei jeden na ośmiu (12 proc.) mężczyzn twierdzi, że maluje się, by wyrazić swoją osobowość i kreatywność.

Ponadto, znaczna część mężczyzn maluje się z podobnych powodów co kobiety: aby ukryć niedoskonałości (13 proc.) lub jakąś cechę swojej twarzy, której są świadomi i która im przeszkadza (9 proc.), ponadto zarówno kobiety jak i mężczyźni malują się, by zwiększyć pewność siebie (8 proc. mężczyzn). Jeden mężczyzna na dziewięciu (11 proc.) stosuje makeup, aby czuć się dobrze, gdy jest jakaś specjalna okazja. Jeden na pięćdziesięciu (2 proc.) przyznaje, że makeup to po prostu nawyk.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o