Meksyk odrzuca rady Watykanu

Opublikowano: 23.03.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Meksyk odpowiedział „nie” na apele Watykanu w sprawie ochrony tradycyjnej rodziny. Stolica Piotrowa prosiła władze Meksyku o „ochronę naturalnej instytucji rodziny”, “życia ludzkiego od momentu poczęcia” i małżeństwa, rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny.

Meksykański MSZ wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że konstytucja kraju zakazuje dyskryminacji i opowiada się za równością praw.

Od 2007 roku aborcja w Dystrykcie Federalnym, czyli w stołecznym mieście Meksyk przestała być karalna do 12. tygodnia ciąży. W stolicy zrównano również prawa związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi.

Część stanów federalnego Meksyku poszło w ślady stolicy. W kilkunastu innych uchwalono konserwatywne poprawki do miejscowych konstytucji.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Co ma aborcja do równych praw? Ja tu widzę prawa matki, ponad prawami dziecka. Dziecko można zabić, bo matce się nie chce jego rodzić.