Media społecznościowe tylko dla dorosłych?

Opublikowano: 27.05.2024 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1065

Premier Quebecu (prowincja Kanady) François Legault twierdzi, że jest otwarty na „podjęcie poważnych kroków” w celu ograniczenia korzystania przez dzieci z mediów społecznościowych.

Około 700 członków Coalition Avenir Québec zebrało się w ten weekend w Saint-Hyacinthe w Quebecu na konwencji generalnej, a wśród propozycji, nad którymi debatują, znajduje się wezwanie młodzieżowego skrzydła partii do zakazania dostępu do mediów społecznościowych osobom poniżej 16 lat.

W sobotę w rozmowie z reporterami premier Legault określił platformy mediów społecznościowych jako „wirtualnych propagandystów” i porównał je do substancji uzależniających.

Uwagi premiera wydają się sygnalizować zmianę kursu. Na początku tego miesiąca wyraził się lekceważąco, gdy przywódca Partii Québécois Paul St-Pierre Plamondon zasugerował pójście za przykładem rządów Francji i Florydy, które zakazały młodzieży poniżej 14 roku życia otwierania kont w mediach społecznościowych. „To mnie przeraża” – powiedział 25 maja w mediach społecznościowych premier Legault. „To powoduje poważne problemy psychiczne młodych ludzi. Sposób działania mediów społecznościowych polega na uzależnianiu czytelników. […] Jestem otwarty na podjęcie znaczących kroków”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: PixaBay.com (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. rozrabiaka 27.05.2024 15:04

    Skoro i tak, co bardziej interesującego jest blokowane i kasowane na tych sojuszniczych platformach, to po co to w ogóle istnieje?

  2. Henryk Sclaveni 27.05.2024 22:46

    Kolejna żałosna próba wyłudzenia danych z dowodów osobistych i paszportów. Pewnie fb, google i inni nieźle posmarowali za to, żeby ktoś wpadł na taki genialny pomysł. Do Polski też pewnie takie bzdury zawitają. Ode mnie nigdy nie dostaną ani strzępka danych. Żadne weryfikacje wieku im nie pomogą. Wszystko da się obejść. Dzieciaki wymkną się do darknetu, bo są 100X sprytniejsze co do nowych technologii niż banda starych pierdzieli, którzy przyrośli do stołków w parlamentach. Sami siebie zaorają, i dobrze im tak. Jakaś kara za arogancję musi być.

  3. Rozbi 27.05.2024 23:23

    @Henryk Sclaveni – dane dowodów osobistych i paszportów dla FB i Google są praktycznie bez znaczenia to raz, a dwa że i tak je uzyskują, albo mogą je dostać w ten czy inny sposób od pełnoletnich użytkowników swoich serwisów. To jest zdecydowanie przeciwko FB i Google i rząd Kanady pokazał już, że raczej ma w nosie zdanie korporacji on-line (ostatnie prawo “antylinkowe” wymierzone przeciwko FB) i bardziej ceni sobie ideowość. Popieram ogólne rozwiązanie, bo jest masa badań które potwierdzają że krótkoterminowe treści czyli filmiki na tik toku, fb stories, insta stories czy youtube shorts, i ogólnie wszystkie “shorty” wpływają negatywnie na zdolność koncentracji, powodują objawy podobne do tych które mają osoby chore na ADHD, i mogą być traktowane jako uzależnienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.