Media kłamią. Nie spotykałem się z Jarosławem Kaczyńskim

Opublikowano: 24.05.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 141

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 26 maja. Próg wyborczy wynosi 5 procent głosów. Głosować można osobiście, korespondencyjnie, jak i za pomocą upoważnionego pośrednika. Istnieje możliwość głosowania poza miejscowością swojego stałego zameldowania. Polska jest podzielona na 13 okręgów wyborczych. Wybory do Europarlamentu w Polsce organizowano trzy razy – w 2004, 2009 i 2014 roku. Ostatnie głosowanie również miało miejsce w maju.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 w Polsce zarejestrowano różną liczbę list w różnych okręgach (w niektórych jest ich 6, w innych nawet 8). Ich kolejność na kartach do głosowania pozostaje jednak niezmieniona: lista numer 1 to Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy; numer 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia; numer 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Europejskiej (PO, SLD, Nowoczesna, Zieloni, PSL); numer 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości; numer 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS); numer 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15; numer 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (nie wystawił list w całym kraju). Jest też kilka komitetów lokalnych z dalszymi numerami – np. Jedność Narodu czy Polexit.

Znany polski polityk Janusz Korwin-Mikke odpowiada na pytania komentatora Agencji Sputnik Polska Leonida Swiridowa.

— Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest już na ostatniej prostej. Jak Pan ocenia pracę polskich środków masowego przekazu w stosunku do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy?

— Mogę powiedzieć, że ani w TVP, ani TVN nie pokazano mnie ani razu.

— Naprawdę?

— Tak jest. To święta prawda. Ani razu nie zostałem zaproszony ani do TVP, ani do TVN. Jeden raz do Polsat News. I to wszystko.

— Z ostatnich badań socjologicznych przeprowadzonych w Polsce wynika, że Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy wchodzi do Parlamentu Europejskiego…

— Wchodzimy, to jasne! Tylko jesteśmy zablokowani. Niektóre badania pokazują, że nie będziemy mieli 17 procent, tylko będziemy mieli 10 procent.

— Panie Prezesie, ostatnio przeczytałem w polskich gazetach, że niby Pan osobiście spotkał się i dogadał z panem Jarosławem Kaczyńskim…

— To bzdura. Jest to nieprawda. Jest to kolejna dezinformacja.

— Pan nie spotykał się z Jarosławem Kaczyńskim?

— Nie. Media kłamią jak zawsze.

— Pan, oczywiście, wie, że polski polityk i politolog Mateusz Piskorski w tej chwili jest już na wolności. Piskorski spędził trzy lata w więzieniu!

— Skandal, że można trzymać człowieka na podstawie, moim zdaniem, absurdalnych zarzutów, bez wyroku, przez trzy lata.

— Pytanie związane z Wielką Brytanią: niby Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, ale jednak będzie uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak to jest?

— Póki Wielka Brytania jest w Unii, obowiązują przepisy unijne. To dziwne. Ale europosłowie jeszcze przez cztery miesiące będą brali diety.

—­ Jeżeli Pana ugrupowanie wejdzie do Parlamentu Europejskiego, jaki będzie stosunek do zniesienia sankcji wobec Rosji?

— Jesteśmy przeciwni jakimkolwiek sankcjom przeciwko komukolwiek.

— Bardzo dziękuję za rozmowę.

Z Januszem Korwinem-Mikke rozmawiał Leonid Swiridow
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Reżimowe sondaże dają już 7% dla Konfederacji.
Co oznacza miejsce na podium.
Skoro ani razu JKMa nie było w TV to naprawdę dobry wynik.
Wstyd że stary mafijny układ magdalenkowy POPiSu po 30 latach rozkładu państwa polskiego ma dalej 80 %. Czyli znacznej większości się podoba jak jest.