Media kłamią. Nie spotykałem się z Jarosławem Kaczyńskim

Opublikowano: 24.05.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 4

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 26 maja. Próg wyborczy wynosi 5 procent głosów. Głosować można osobiście, korespondencyjnie, jak i za pomocą upoważnionego pośrednika. Istnieje możliwość głosowania poza miejscowością swojego stałego zameldowania. Polska jest podzielona na 13 okręgów wyborczych. Wybory do Europarlamentu w Polsce organizowano trzy razy – w 2004, 2009 i 2014 roku. Ostatnie głosowanie również miało miejsce w maju.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 w Polsce zarejestrowano różną liczbę list w różnych okręgach (w niektórych jest ich 6, w innych nawet 8). Ich kolejność na kartach do głosowania pozostaje jednak niezmieniona: lista numer 1 to Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy; numer 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia; numer 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Europejskiej (PO, SLD, Nowoczesna, Zieloni, PSL); numer 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości; numer 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, RSS); numer 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15; numer 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (nie wystawił list w całym kraju). Jest też kilka komitetów lokalnych z dalszymi numerami – np. Jedność Narodu czy Polexit.

Znany polski polityk Janusz Korwin-Mikke odpowiada na pytania komentatora Agencji Sputnik Polska Leonida Swiridowa.

— Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest już na ostatniej prostej. Jak Pan ocenia pracę polskich środków masowego przekazu w stosunku do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy?

— Mogę powiedzieć, że ani w TVP, ani TVN nie pokazano mnie ani razu.

— Naprawdę?

— Tak jest. To święta prawda. Ani razu nie zostałem zaproszony ani do TVP, ani do TVN. Jeden raz do Polsat News. I to wszystko.

— Z ostatnich badań socjologicznych przeprowadzonych w Polsce wynika, że Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy wchodzi do Parlamentu Europejskiego…

— Wchodzimy, to jasne! Tylko jesteśmy zablokowani. Niektóre badania pokazują, że nie będziemy mieli 17 procent, tylko będziemy mieli 10 procent.

— Panie Prezesie, ostatnio przeczytałem w polskich gazetach, że niby Pan osobiście spotkał się i dogadał z panem Jarosławem Kaczyńskim…

— To bzdura. Jest to nieprawda. Jest to kolejna dezinformacja.

— Pan nie spotykał się z Jarosławem Kaczyńskim?

— Nie. Media kłamią jak zawsze.

— Pan, oczywiście, wie, że polski polityk i politolog Mateusz Piskorski w tej chwili jest już na wolności. Piskorski spędził trzy lata w więzieniu!

— Skandal, że można trzymać człowieka na podstawie, moim zdaniem, absurdalnych zarzutów, bez wyroku, przez trzy lata.

— Pytanie związane z Wielką Brytanią: niby Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, ale jednak będzie uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak to jest?

— Póki Wielka Brytania jest w Unii, obowiązują przepisy unijne. To dziwne. Ale europosłowie jeszcze przez cztery miesiące będą brali diety.

—­ Jeżeli Pana ugrupowanie wejdzie do Parlamentu Europejskiego, jaki będzie stosunek do zniesienia sankcji wobec Rosji?

— Jesteśmy przeciwni jakimkolwiek sankcjom przeciwko komukolwiek.

— Bardzo dziękuję za rozmowę.

Z Januszem Korwinem-Mikke rozmawiał Leonid Swiridow
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Reżimowe sondaże dają już 7% dla Konfederacji.
Co oznacza miejsce na podium.
Skoro ani razu JKMa nie było w TV to naprawdę dobry wynik.
Wstyd że stary mafijny układ magdalenkowy POPiSu po 30 latach rozkładu państwa polskiego ma dalej 80 %. Czyli znacznej większości się podoba jak jest.