Mauzoleum na wolnym powietrzu

Opublikowano: 24.09.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 542

Kazimierz Goluch z Czesławic koło Nałęczowa w dzieciństwie usłyszał od ojca opowieść o dwóch mieszkańcach wsi, którzy walczyli w Legionach Polskich i polegli w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Po latach, kiedy wstąpił do Związku Piłsudczyków, postanowił ich upamiętnić i zbudować pomnik na własnej działce. Wykorzystał do tego elementy rozbieranego wiaduktu kolejowego. Co myślą o takiej inicjatywie lokalni mieszkańcy, jak wyglądało powstawanie pomnika i co wiadomo dzisiaj na temat poległych żołnierzy między innymi o tym mowa jest w reportażu.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.