Szkoła ukarała 7-latkę, bo napisała, że „każde życie” jest cenne

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1802

Siedmioletnia uczennica została ukarana za napisanie prawdy, że każde życie ma znaczenie i jest ważne, niezależnie od koloru skóry człowieka.

Uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej, córka Chelsea Boyle, która ma ADHD, miała zostać poinformowana przez swojego dyrektora w szkole podstawowej w Kalifornii, że „nie może już rysować obrazków” i „nie może pisać tych słów” po tym, jak została ukarana za napisanie prawdy, że każde życie ma znaczenie i jest ważne, niezależnie od koloru skóry człowieka.

Obrazek przedstawiał słowa „Black Lives Matter” z czterema okrągłymi kształtami w różnych odcieniach brązu, beżu i żółci, które miały „reprezentować jej przyjaciół”. Dziewczynka dodała nad sylwetkami napis „każde życie”. Jeden z przyjaciół zabrał rysunek do domu, gdzie zobaczył je rodzic i podobno uznał je za obraźliwe. To skłoniło dyrektora Jesusa Becerrę do ukarania córki pani Boyle. Zmusił ją do publicznych przeprosin na placu zabaw jej kolegów z klasy i nauczycieli. Twierdzi się również, że córce pani Boyle zabroniono wówczas korzystania z przerwy i zmuszono do siedzenia na ławce, gdzie obserwowała bawiące się inne dzieci.

Mówi się, że incydent miał miejsce rok temu, ale jej matka, pani Boyle, dowiedziała się o tym, co się stało dopiero po tym, jak niedawno o tym powiedział jej inny rodzic. Kobieta powiedziała: „Jej najlepsza przyjaciółka jest brązowa – nie czarna, ale brązowa – i nie rozumiała, dlaczego nie ma znaczenia, dlaczego jej przyjaciółka się nie liczy”.

Chelsea Boyle postanowiła pozwać szkołę.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 20.07.2022 20:26

    Lol tam nie pisze ze kazde zycie jest wazne, tylko czarne zycie ma znaczenie.
    Ps nalezy sie zastanowic dlaczego nie nosza napisow Every lives is matter .

  2. Admin WM 20.07.2022 21:12

    Dzieciom kazali zrobić prace wspierające ruch Black Lives Matter („czarne życia mają znaczenie” lub „czarne życia się liczą”), ale dziewczynka zrobiła błąd ortograficzny w Matter – brakło jednej litery T i wyszło „Black Lives Mater” („czarne życie materii”). Dziewczynka dopisała „any life” („każde życie” lub „jakiekolwiek życie”). Widać to po kolorze napisów. Należy w tłumaczeniu uwzględnić błąd ortograficzny, intencje i etapy powstawania napisu, czyli „Czarne życia mają znaczenie – każde życie”, a ostatnie dwa słowa to dopisek/sprzeciw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.