Masza z „Maszy i niedźwiedzia” zachowuje się jak Putin?

Opublikowano: 18.11.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2427

Krytycy oskarżyli rosyjski serial animowany „Masza i niedźwiedź” studia Animaccord o „propagandę Kremla” i bycie narzędziem „miękkiej siły” Rosji – pisze brytyjski dziennik „The Times”.

Publikacja przytacza słowa profesora Anthony’ego Gleesa z University of Buckingham: „Masza ma energetyczny, nieprzyjemny charakter, ale jest zdecydowana. Zbyt wiele bierze na siebie. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że zachowuje się jak Putin”.

Jeśli chodzi o Niedźwiedzia, to autor przypomniał stanowisko Priita Hõbemägi, wykładowcy z Uniwersytetu w Tallinie, który stwierdził, że postać ta ma „zmienić wizerunek Rosji w umysłach dzieci z negatywnego na pozytywny”. W tym Hõbemägi dostrzegł w tym zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Estonii.

Do tej pory liczba subskrybentów anglojęzycznego kanału serialu animowanego przekracza cztery miliony. Łączna liczba wyświetleń „Maszy i niedźwiedzia” przekracza czterdzieści miliardów.

Serwis prasowy studia Animaccord poinformował, że „Masza i niedźwiedź” to niezależny projekt, który nie otrzymał rządowego finansowania.

Z kolei Dmitry Lowiejko, dyrektor zarządzający studiem Animaccord, dodatkowo skomentował informację. Według niego studio „traktuje z ironią i dużym humorem” takie wypowiedzi.

„To bardzo przyjemne, że tak znana publikacja, jak „The Times”, zwraca na nas uwagę i wierzy, że w jakiś sposób wpłynęliśmy na politykę światową i stosunek do Rosji… Jesteśmy absolutnie niezależnym projektem, odnoszącym sukces komercyjny, niezależnym od państwa i nie otrzymującym nic… Jest skierowany do dzieci i nigdy nie było w nim żadnej polityki. A jeśli coś politycznego nam się przypisuje, to jest interesujące, a czasem nawet zabawne” — powiedział Lowiejko.

Ilustracja: Animaccord
Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 18.11.2018 19:24

    Ja poproszę o “krytykę” Times’a serialów animowanych – Wilk i zając, Sąsiadów oraz Rumcajsa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.