Masakra podczas parady 4 lipca w Chicago

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1004

4 lipca na przedmieściach Chicago doszło do strzelaniny. Siedem osób zostało zabitych, a co najmniej 24 hospitalizowano podczas parady w centrum Highland Park. Przed strzelaniną policja w Chicago poinformowała, że podczas weekendu w całym mieście postrzelono ponad 50 osób, w tym 9 śmiertelnie.

Tłumy ludzi uciekły z miejsca zdarzenia po usłyszeniu strzałów. Zamachowiec strzelał z dachu.

Burmistrz Highland Park Nancy Rotering napisała na „Twitterze”, że mieszkańcy powinni unikać centrum miasta.

Jeden ze świadków, Miles Zaremski, powiedział CNN, że słyszał od 20 do 25 strzałów. Powiedział, że przynajmniej jedna osoba leżała zakrwawiona na ziemi.

Illinois ma ósme najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące broni palnej w Stanach Zjednoczonych, a Chicago jedne z najsurowszych przepisów dotyczących broni wśród miast USA.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. elroman 06.07.2022 09:14

    9 osób?
    Morawiecki i Niedzielski ze swoją spółka kpiną mają o wiele więcej na sumieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.