Masakra katolików w Nigerii

Opublikowano: 06.06.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1664

Ponad 50 osób zginęło po tym, jak zamachowcy zaatakowali wiernych w kościele katolickim w Nigerii, mówią prawodawcy.

W niedzielę terroryści otworzyli ogień do wiernych i zdetonowali ładunki wybuchowe w kościele katolickim w mieście Owo w południowo-zachodniej Nigerii, zabijając dziesiątki osób.

Napastnicy wzięli na cel kościół katolicki św. Franciszka w stanie Ondo, gdzie wierni zebrali się w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Wśród ofiar jest wiele dzieci

Lekarz w szpitalu w Owie powiedział agencji Reuters, że do dwóch szpitali w mieście trafiło co najmniej 50 osób. Lekarz, który odmówił podania nazwiska, ponieważ nie jest upoważniony do rozmów z prasą, powiedział również, że istnieje potrzeba oddawania krwi w celu leczenia rannych.

Adelegbe Timileyin, reprezentujący obszar Owo w niższej izbie ustawodawczej Nigerii, powiedział, że zginęło co najmniej 50 osób, choć inni podają wyższą liczbę. Filmy, które wydawały się pochodzić z miejsca ataku, ukazywały wiernych kościoła leżących w kałużach krwi, podczas gdy ludzie wokół nich płakali.

Nie było od razu jasne, kto stał za atakiem na kościół.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.