Marynarka USA opatentowała pojazd antygrawitacyjny?

Opublikowano: 28.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 662

Marynarka USA testuje niezwykły pojazd – superszybki futurystyczny samolot. Najciekawsze jednak jest to, co zostało przy okazji prac nad tym pojazdem złożone do urzędu patentowego.

W opisie wynalazku jest wspomniane, że obiekt wykorzystuje „inercyjne urządzenie do redukcji masy”, aby można było podróżować z „ekstremalnymi prędkościami”. Oznacza to, że samolot wykorzystuje złożoną technologię, aby zmniejszyć swoją masę, a tym samym zmniejszyć bezwładność (odporność obiektu na ruch), dzięki czemu może on zmieniać rozmiary i sztucznie zwiększać masę przy dużych prędkościach. Patent jest bardzo złożony i opisuje metody zmniejszania masy samolotu przy użyciu różnych technologii, w tym poprzez generowanie fal grawitacyjnych, które zostały wykryte po raz pierwszy w 2016 r. po odczycie fali po zderzeniu dwóch czarnych dziur.

Wszystkie rysunki opisujące nową technologię zostały złożone w dokumentacji patentu. Dołączony został także rysunek pojazdu.

„Możliwe jest zmniejszenie masy bezwładności, a tym samym masy generowanej przez grawitację całego systemu/obiektu w ruchu. Jest to możliwe poprzez nagłe zakłócenia nieliniowego tła lokalnej czasoprzestrzeni” – to fragment opisu, który zawiera patent. Jest tam jednak jeszcze więcej intrygujących szczegółów. Urządzenie przewiduje zbiornik w kształcie prostokątnej płaszczyzny o bardzo małej grubości, która ma być wypełniona gazem. Następnie ten zbiornik poddawany jest wibracjom za pomocą bardzo silnych fal elektromagnetycznych. W ten sposób tworzy się coś w rodzaju pola, które otacza cały pojazd i co pozwala mu poruszać się z dużą prędkością. Statek powietrzny może poruszać się w wodzie, powietrzu a nawet w przestrzeni kosmicznej.

„Patent pozwala na stworzenie hybrydowego statku powietrznego/podwodnego (HAUC), który dzięki mechanizmom fizycznym umożliwiającym inercyjne zmniejszanie masy może funkcjonować jako podwodna jednostka zdolna do ekstremalnych prędkości podwodnych i jednocześnie będzie całkowicie niewidoczna dla radarów” – czytamy w opisie patentu złożonego przez uczonych pracujących dla US Army.

„Ten hybrydowy pojazd będzie mógł z łatwością poruszać się w powietrzu, przestrzeni kosmicznej, wodzie, gdyż będzie niczym w zamkniętej próżniowej bańce z plazmy.”

Chociaż US Navy złożyła wniosek patentowy w 2016 r. dopiero teraz wypłynęły do kilku specjalistycznych gazet jego szczegóły. Nie ma gwarancji, że pojazd został już zbudowany, ale technologia do jego budowy na pewno jest już skończona.

Patent o numerze US10144532B2 jest ważny do 28.09.2036 r.

Na podstawie: Metro.co.uk
Źródło: Nautilus.org.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mike 28.07.2019 16:37

    Czyli stwierdzili że można już oficjalnie pokazać tą technologię…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.