Marihuana nie taka straszna

Opublikowano: 07.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 9

Opublikowano wczoraj w Paryżu wyniki badań prowadzonych od 5 lat w amerykańskich stanach Kolorado i Waszyngton oraz w Urugwaju, tj. w krajach, gdzie marihuana stała się legalna. „Legalizacja nie wpłynęła na zwiększenie konsumpcji w młodym pokoleniu, ale zwiększyła skłonność do niej u osób powyżej 25 roku życia”. Czyli za palenie zabrali się starsi.

Według Narodowego Instytutu Studiów Wyższych nad Bezpieczeństwem i Wymiarem Sprawiedliwości (Inhesj), który współpracował z Francuskim Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień (OFDT), zaobserwowano obniżenie społecznego postrzegania marihuany jako ryzykownego narkotyku. Wzrosła liczba kierowców po jego zażyciu, a najmłodsi nie chcą już się leczyć, czy odzwyczajać, bo nie widzą w paleniu nic groźnego.

W Urugwaju wzrosły właściwie wszystkie wskaźniki – nowych palaczy, okazjonalnych i stałych, również wśród młodzieży. Ale tylko w Stanach Zjednoczonych odnotowano problem sanitarny z osobami hospitalizowanymi z powodu rzekomych otruć marihuaną.

Zdaniem Ivany Obradovic, wice-dyrektorki OFDT i współautorki studium, nie pozwala ono „przesądzać efektów ewentualnej legalizacji w Unii Europejskiej, gdzie konteksty używania marihuany różnią się, ale dodaje elementy naukowe do debaty publicznej na ten temat”.

Według OFDT, Francuzi należą do największych konsumentów konopi rekreacyjnej na naszym kontynencie. W 2014 r. 17 milionów obywateli przyznało się do konsumpcji. 700 tys. pali codziennie. Najwięksi producenci trawki i haszyszu używanych w Europie to Maroko, Albania i Holandia.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Największym mankamentem konopi jest to, że się je pali, a to jest chyba nawet bardziej rakotwórcze niż palenie filtrowanych papierosów. Kilku moich znajomych najprawdopodobniej umarło na raka płuc z powodu codziennego palenia marihuany!

maciek
Użytkownik

Marychę, Stuff, Ganję, Święte Ziele, opłaca się legalizować w małych krajach. Jeżeli UE zalegalizuje ją to Polska, Francja i Niemcy mogą mieć problemy.

hWdPOPIS
Użytkownik
hWdPOPIS

Legalizować MaMahuanę bezzwłocznie w UE bo rządy bolszewików w Polszewii (1989-2017) spod znaku “Okrągłego Stołu i Magdalenki” tego nie uczyniły i na pewno w przyszłości nie uczynią bo to tępe komunistyczne sprzedawczyki .

maciek
Użytkownik

nie jesteśmy małym turystycznym krajem. To się nam nie opłaci. Chcesz palić kopnij się za granicę.