Mardi Gras. Wyprodukowano w Chinach

Opublikowano: 08.04.2016 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Mardi Gras. Wyprodukowano w Chinach

Liczba wyświetleń: 452

Film ukazujący niewolniczą prace w chińskich przedsiębiorstwach na przykładzie wytworni korali. Ukazuje on ogromny wyzysk dorabiających się kapitalistów kosztem całego społeczeństwa Chin, właśnie w takich wytwórniach swoim wyglądem jak i regulaminem przypominających bardziej obozy pracy, – wysokie normy i wszechobecne kary to codzienność chińskich przedsiębiorstw eksportujących produkty na cały świat. Brak związków zawodowych i społecznej solidarności daje możliwość decydowania jednostki o tysiącach. Dokument ukazuje również jak w państwach komunistycznych wyglądała sytuacja po ogłoszeniu gospodarki wolnorynkowej i przejęciu majątku państwa przez prywatnych inwestorów. Zarówno w Chinach jaki i warto dodać w Polsce ręce na majątku państwa położyli w nieuczciwych przetargach prywatyzacyjnych niedawni funkcjonariusze partii by dalej sprawować władze nad społeczeństwem tym razem za pomocą o wiele skuteczniejszego narzędzia od terroru mianowicie…

Materiał o przejawach współczesnego kapitalizmu. Konfrontuje postawy producentów i konsumentów, nieświadomych procesu powstawania dóbr. W wytwórni korali w chińskiej prowincji Fujian pracują ponad normę za głodową pensję młode Chinki. Wytwarzane przez nie korale powstają z substancji zagrażających ich zdrowiu. Produkty te trafiają do USA i są sprzedawane za dużo wyższą cenę.

W Nowym Orleanie podczas kończącego karnawał święta Mardi Gras, czyli naszych ostatków, istnieje zwyczaj rzucania korali w bawiący się tłum. Reżyser filmu postanowił uświadomić zarówno chińskim pracownicom, jak i świętującym Mardi Gras, w jakich warunkach powstają beztrosko rozrzucane ozdoby i jak są wykorzystywane.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sheep 09.04.2016 08:10

    Nie wklejajcie filmów propagandowych z przed 20 lat. Minimalna praca w Chinach to 2800 rnb. (1800 zł). za 5 dni pracy po m10 godzin/ tydzień w tym śniadanie , obiad i nocleg. Bywam w Chinach od 10 lat średnio 4-7 razy w roku. Moim zadaniem jest sprawdzanie produkcji w fabrykach , więc wiem dokładnie ile się tam zarabia i jakie są warunki pracy. Chińskie firmy przenoszą się z produkcją do USA z powodów trudności w znalezieniu pracowników i kosztów pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.