Manifestacje pracownicze przeciwko obowiązkowi szczepień

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1995

Tysiące zatrudnionych przez miasto, zaszczepionych i niezaszczepionych na kowid, głównie strażaków, przemaszerowało 25 października Mostem Brooklyńskim, by – pod hasłem „moje ciało – mój wybór” – zaprotestować przeciw obowiązkowi szczepionkowemu ogłoszonemu przez władze miejskie. Większości niezaszczepionych grozi utrata pracy.

„Czy ktoś was pyta o szczepionki, gdy dzwonicie po pomoc?”, „Wczoraj istotni, dziś bezrobotni” – można było przeczytać na transparentach manifestantów, w większości mężczyzn. Wszyscy pracownicy miasta zostali wezwani do marszu od Mostu do City Hall, ale najliczniejsi byli strażacy. Nawet nie szczepionki ich tak odrzucają, jak obowiązek wprowadzony odgórnie, z groźbą najpierw zawieszenia wypłat wynagrodzenia za pracę, a potem zwolnienia. W każdym razie, 40 proc. strażaków nie ma zamiaru się szczepić.

W porównaniu z resztą dorosłej populacji to mało, dziś jest zaszczepiona w 84 proc., więc władze, których celem jest zaszczepienie jak największej liczby ludzi, wydały zarządzenie, które jest faktycznym przymusem. Strażacy są bardzo rozżaleni, bo byli bardzo chwaleni w zeszłym roku, jako ci, którzy narażali się na pierwszej linii frontu walki z kowidem. Dziś media oskarżają ich o dawanie złego przykładu, gdy nie chcą się szczepić. Część Amerykanów pozostaje bardziej sceptyczna wobec nakazanych preparatów, niż władze i media.

Żeby przekonać tych wahających się, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, zamieszany ostatnio w ponurą aferę agresji seksualnych, obiecał pracownikom dodać do wypłaty 500 dolarów, jeśli się zaszczepią do końca miesiąca. Mimo, że alternatywą jest pozbawienie środków do życia i wyrzucenie z pracy, protestujący deklarują często, że „wybiorą życie”, tzn. wolą stracić pracę, niż poddać się zastrzykom. W rzeczywistości władze liczą, że tylko niewielki procent pracowników pójdzie tą drogą.

Podobne manifestacje miały w weekend miejsce w kilku krajach zachodniej Europy, gdzie wprowadzono „certyfikat sanitarny” uprawniający do życia w społeczeństwie. Wykluczenie niezaszczepionych z życia ekonomicznego i kulturalnego ma, zdaniem zwolenników tej metody, pomóc w walce z kowidem, co kontestują protestujący.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cami 27.10.2021 15:25

    tez jestem za, ale z ciekawosci pokazcie przywodce i jego zyciorysik – drugi kod- Mati czy druga skrob- Martusia 🙂 typowi polscu przywodcy pospolitego ruszenia hahaha

  2. Dgruzin 28.10.2021 18:41

    LUDZIE wbijcie sobie do głów, że to nie są żadne szczepionki. Nie używajcie tych sformułowań. To są koktajle zawierające m.in. mRNA. Jak Wam się to uda to i inne podejście nastanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.