Małżeństwa jednopłciowe legalne w całej UE?

Opublikowano: 15.09.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1892

Parlament Europejski przyjął wczoraj rezolucję, w której stwierdzono, że małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane we wszystkich krajach członkowskich. Rezolucja w sprawie „praw osób LGBTIQ” została przyjęta głosami 387 europosłów, 161 głosowało przeciw rezolucji, a 123 wstrzymało się od głosu.

„To typowy przykład dyktatury neomarksistowskiej. Tego typu działania Parlamentu Europejskiego należy z całą stanowczością potępić, ponieważ jest to kwestia ideologiczna” – powiedział na antenie TVP Info wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

Krytycznie o rezolucji w rozmowie z PAP wypowiedział się także europoseł PiS Patryk Jaki. „To jest kolejne, bezczelne łamanie prawa, traktatów i dobrego obyczaju, i zasad dyplomacji, dlatego że ta rezolucja mówi o narzuceniu innym państwom spraw z zakresu prawa rodzinnego, kultury, etyki, moralności, religii, czyli wszystkich obszarów, które są wyłączną kompetencją państwa członkowskiego. I urzędnicy unijni celowo łamią praworządność, próbują przeforsować coś, o czym wiedzą, że Polacy się na to nie zgadzają, traktując Polskę jako swoją kolonię” – ocenił Jaki.

W ocenie bułgarskiego europosła Angela Dżambazki rezolucja to kolejny krok w kierunku niszczenia tradycyjnych, chrześcijańskich wartości. Według polityka, przyjęty wczoraj dokument promuje „wieczną, szkodliwą, nikczemną propagandę”, dla której od kilku lat w Europie próbuje się „przecierać szlaki”. Jak dodał, każda histeria z poparciem praw osób z małżeństw jednopłciowych doprowadzi do narzucania cudzej ideologii, a uznanie takich małżeństw w Bułgarii będzie oznaczało powolny rozpad tradycyjnych bułgarskich wartości. „Wyrażamy swój sprzeciw wobec danej wyraźnej ingerencji w polityczne decyzje Bułgarii ze strony Europy i występujemy zdecydowanie przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych w Bułgarii” – oświadczył polityk.

Europoseł nie po raz pierwszy krytykuje politykę Parlamentu Europejskiego wobec społeczności LGBTIQ. W styczniu tego roku polityk wyrażał swoje poparcie dla Polski po skandalu z tzw. strefami wolnymi od LGBT. Oskarżenia pod adresem Polski nazywał on reklamowym trikiem i fake newsami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hanz3335 16.09.2021 12:50

    A Jarosław aż czochra kota z zadowlolenia toż Unia się sama rozpada. Polska to kraj konserwatywny sądaże wzrosną. A UE i tak zostanie zawetowane. A teraz oprócz Polski mają wszystkie kraje wschodu przeciw sobie. PE do banda debili taka prawda. A partie prawicowe w całej Europie otwierają szampana z radości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.