Łukaszenko wysyła kolejny sygnał Putinowi

Opublikowano: 03.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1354

Do ostatniej chwili trzymano w tajemnicy wspólne ćwiczenia żołnierzy brytyjskich i białoruskich.

Wygląda na to, że białoruski prezydent coraz bardziej daje do zrozumienia Rosjanom, że ceni swoją niezależność. Dopiero w sobotę służba prasowa Ministerstwa Obrony ujawniła, że dojdzie do wspólnego szkolenia białoruskich sił biorących udział w operacjach pokojowych ONZ z brytyjskimi marines w dniach 1–14 marca.

Brytyjczycy – zapewne celowo i na propagandowy użytek Łukaszenki – wylądowali w ostatni weekend ostentacyjnie na lotnisku w Mińsku. To żołnierze 3 Brygady Komandosów Królewskiej Piechoty Morskiej z hr. Devon. Ćwiczą na poligonie Łoswido koło Witebska razem z jednostkami białoruskiej 103. Samodzielnej Brygady Powietrzno–Desantowej.

Żołnierze obu armii „będą ćwiczyć umiejętności przetrwania w zimie, takie jak jako umiejętności kamuflażu i ruchów zimowych, w tym zjazdy na linie i jazdę na nartach”, jak ogłosił białoruski MON. Wspomniany zespół to największa grupa brytyjskich żołnierzy wysłana na Białoruś na ćwiczenia w ramach dwustronnego białorusko-brytyjskiego programu szkoleń.

Autorstwo: Tablot
Zdjęcie: Belta
Źródło: NEon24.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.