Liczą, że Zachód się ugnie przed migrantami

Opublikowano: 19.11.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 616

Cztery audycje z Radia Wnet o kryzysie granicznym.

1. Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska mówi o bardzo agresywnych migrantach, którzy w nocy z 17 na 18 listopada próbowały przedrzeć się na polskie terytorium. Migranci rzucali petardami, kamieniami, a żołnierze białoruscy świecili w nasze służby laserami. W jednym ze zdarzeń 800 migrantów zgrupowało się na granicy. 200 ją przekroczyło. Zostali oni przez Straż Graniczną złapani.

2. Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak relacjonuje ostatnie wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja dalej nie jest stabilna. Migranci dalej próbują przekroczyć granicę. W nocy z 17 na 18 listopada żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej odnaleźli norweskich żołnierzy będących na terenie zastrzeżonym dla mediów.

3. Maciej Pieczyński analizuje przekaz białoruskich mediów na temat sytuacji na granicy z Polską. Ocenia, że ich narracja jest konsekwentna, nieustannie określa się Polaków broniących granicy jako faszystów i rasistów. Jak dodaje, oceny są tam formowane w duchu „pseudohumanitaryzmu”, który w założeniu ma być atrakcyjny dla Zachodu. Gość „Popołudnia Wnet” przestrzega, że nie należy liczyć na szybkie zakończenie konfliktu, trzeba się wręcz liczyć z tym, że służby Łukaszenki będą prowokować Polaków do użycia broni.

4. Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa przedstawia argumenty, dlaczego Polska nie powinna przyjmować migrantów wypychanych przez Białoruś do naszego kraju. Podkreśla, że według białoruskiej propagandy Polska zamierza zaatakować naszego wschodniego sąsiada. Ociepa stwierdza, że artykuł 4. Traktatu Północnoatlantyckiego zostanie uruchomiony, kiedy Białoruś będzie eskalowała konflikt współmiernie do zapisów tego przepisu. Na razie nasza strona chce za pomocą dyplomacji zakończyć kryzys.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.