Ludzkość wywołała ocieplenie na Księżycu

Opublikowano: 14.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 641

Naukowcy z Texas Tech University zidentyfikowali przyczynę anomalii temperaturowej powierzchni Księżyca, którą zaobserwowano w latach 1971-1977. Temperatura powierzchni w miejscach lądowania wzrosła nawet o 2 stopnie Celsjusza. Tajemnicze różnice w odczytach czujników pozostawionych przez amerykańskich astronautów, pozostawały niewyjaśnione przez kilka dekad.

Astronauci, którzy wylądowali na Księżycu w ramach misji Apollo 15 oraz Apollo 17, wywiercili tam otwory o głębokości 2,3 m, a w nich pozostawili sondy monitorujące zmiany temperatury i przekazujące wyniki na Ziemię dzięki księżycowym orbiterom. Na lądowisku Apollo 15 obserwacje były prowadzone od lipca 1971 do stycznia 1977 roku, a na miejscu lądowania Apollo 17 od grudnia 1972 do września 1977 r.

Dane były zbierane przez NASA. Eksperci przekazywali je do archiwum. Jednak informacje w nim przechowywane kończyły się wraz z grudniem 1974 r. W 2010 roku naukowcy odkryli kopie danych w Washington National Center Records. Ponadto w Johnson Space Center, w Houston znaleziono logi temperaturowe z Księżyca do 1977 roku.

Po analizie materiału naukowcy doszli do wniosku, że przyczyną dziwnego podgrzania powierzchni Księżyca byli sami astronauci. Ich obuwie i ślady kół łunochodu, uszkodziły wierzchnią warstwę tak zwanego regolitu. Z tego powodu światło słoneczne dostało się do niższych, ciemniejszych warstw.

Ta obniżyło albedo, czyli współczynnik odbicia od powierzchni, powodując, że starała się ona zaabsorbować więcej ciepła. Zdaniem ekspertów tak właśnie można wyjaśnić przyczyny podwyższonej o 2 stopnie temperatury gruntu przy powierzchni.

Autorstw: Admin ZNZ
Na podstawie: LiveScience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Radek 14.06.2018 16:53

  To trzeba teraz wymyślić jak to ocieplenie nam zagraża, a potem zacząć walkę z ociepleniem księżyca. Fundusze najpierw pokryją państwa członkowskie Unii, no bo Unia Europejska bez wnikania natychmiast przyjmie odpowiednie dyrektywy, a potem będzie fundusz międzynarodowy na walkę z księżycowym ociepleniem. Po kolei będzie się dyplomatycznie zmuszało różne państwa do podpisywania się pod tą zaszczytną ideą i zasilania kasy funduszu.

 2. polach 14.06.2018 23:28

  Hehe:)))…z kasy funduszu… umieszczą setki coolerów księżycowych, krążących po jego orbicie, aby go schłodzić i uratować ziemię 🙂

 3. Anonymous-X 15.06.2018 13:18

  Coś mi tu śmierdzi, bo podobno ludzie nigdy nie byli na księżycu 🙂

 4. maciek 15.06.2018 17:30

  No po co, było przeprowadzać się na Ziemię skoro w domu coraz cieplej?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.