Ludzkość powinna wyginąć dla dobra Ziemi

Opublikowano: 21.12.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2156

Naukowcy przekonani o wpływie działalności człowieka na globalny klimat uważają, że wszyscy powinniśmy zacząć prowadzić ekologiczny tryb życia. Niektórzy z nich głośno popierają ryzykowną geoinżynierię klimatu i wskazują, że ludzie powinni mieć mniej dzieci. Wśród naukowców są również radykaliści, którzy sądzą, że rasa człowieka powinna wyginąć dla dobra zwierząt i całej planety.

Todd May, filozof z Uniwersytetu Clemson, przedstawił na łamach dziennika New York Times swój pogląd, według którego wyginięcie ludzkości byłoby zarówno tragiczne, jak i dobre. Jego zdaniem, człowiek niszczy ekosystemy i wyrządza niewyobrażalne cierpienia zwierzętom.

Amerykański filozof wskazuje na sztukę, kulturę, naukę i wiele innych naszych wynalazków, które wyróżniają człowieka od zwierząt. Jeśli ludzkość wyginie, wszystkie nasze dzieła przepadną wraz z nami. Z drugiej strony, May twierdzi, że człowiek ma destrukcyjny wpływ na faunę i florę na naszej planecie, czego nie można usprawiedliwiać w żaden sposób.

Todd May dochodzi do wniosku, że człowiek jest największym szkodnikiem na Ziemi. Autor artykułu wskazuje również, że ludzkość zamiast dążyć do samobójstwa, powinna wstrzymać rozwój populacji, gdyż w ten sposób nikt nie będzie cierpiał. Filozof konkluduje, że jeśli całkowicie przestaniemy się rozmnażać, Ziemia odżyje i pozbędzie się pasożyta.

Powyższy pogląd brzmi radykalnie, ale już od dłuższego czasu jest w pewnym stopniu realizowany. W wielu krajach świata obserwujemy wyraźny spadek liczby narodzin. Depopulacja ludzkości po cichu postępuje, ale wygląda na to, że ostatecznym celem nie jest całkowita eliminacja człowieka, lecz zmniejszenie globalnej populacji, aby łatwiej można było ją kontrolować przez rząd światowy.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Aida 21.12.2018 13:26

  Może zacząć zmiany od siebie, sam też zużywa zasoby tej planety.

 2. robcioRR 21.12.2018 16:37

  Jak im pierdnie wulkan w Yelowstone to zmniejszy galancie populacje takichbcwaniaczkow jak ten pseudonaukowiec.

 3. Stanlley 21.12.2018 17:20

  “jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie”

  Szkoda że żaden z tych patalachów nie dotyka istoty problemu. Po pierwsze odpadki i zanieczyszczenia – jeśli jako szary człowieczek faktycznie chcesz pomóc – nie wyrzucaj sprawnych przedniotów – sprzedaj nawet za 1zł. Kupuj używane – od ubrań i elektroniki po samochody – no może po za bielizną ;p (choć podobno są tacy co dają duże pieniądze i za bieliznę która była założona przez konkretne osobniki). To co rządy mogą zrobić to całkowity zakaz plastikowych i aluminiowych opakowań – pora wrócić do papieru i szkła.

  Z ciekawostek – wystarczyło by pokryć 1% sahary wieżami solarnymi by wytworzyć prąc dla ludzkości – całej!

 4. martino2008 21.12.2018 20:08

  To Ziemia zadecyduje o naszym losie.
  Otrzepie się jak małpa z pcheł, jak przyjdzie czas.
  Amen.

 5. donkey 22.12.2018 11:48

  @Aida
  Moja pierwsza myśl była taka sama.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.