Lobbing w UE ma zastąpić demos

Opublikowano: 03.04.2020 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 324

Prof. Waldemar Gontarski – pełnomocnik RP przed TSUE – o wyroku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. odmowy relokacji uchodźców przez Polskę, Czechy i Węgry. Sprawa ciągnie się od 2015 r. Według czwartkowego wyroku decyzja trzech powyższych państw jest niezgodna z prawem UE. Gość audycji twierdzi, że wyrok w kontekście zamykania granic w związku z pandemią jest absurdalna. Ponadto przedstawia wpływ lobbystów na unijnych dygnitarzy. W „Poranku WNET” komentuje również próbę zmiany Kodeksu wyborczego przez Prawo i Sprawiedliwość. Mówi, iż wdrożenie nowelizacji nie będzie sprzeczne z konstytucją, nawet jeśli przegłosowana byłoby przez Sejm na kilka dni przed wyborami.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o