Liban – męka chaosu

Opublikowano: 23.09.2023 | Kategorie: Wideo

Liczba wyświetleń: 1012

Tysiąc razy zniszczony, tysiąc razy wskrzeszony: czy tym razem odniesie sukces? Liban, okaleczony straszliwą eksplozją, która nawiedziła port w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku, wydaje się skazany na stan permanentnego chaosu, który sprawił, że złoty okres lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku stał się tylko odległym wspomnieniem. Kraina Cedrów jest teraz zakładnikiem wszystkich cierpień Bliskiego Wschodu: konfliktu arabsko-izraelskiego, szerzącej się korupcji w klasach rządzących, arogancji przywódców wspólnot religijnych. Młodzi ludzie, urodzeni i wychowani na tle ostatniej wojny domowej, domagają się świeckiego i demokratycznego zwrotu. To historia kraju 100 razy zniszczonego i 100 razy odrodzonego.

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.