Lek na raka wątroby

Opublikowano: 11.08.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 869

Międzynarodowy zespół naukowców na bazie Instytutu Raka w Singapurze (CSI Singapore) opracował nowy peptydowy lek FFW, który potencjalnie może powstrzymać rozwój raka wątrobowokomórkowego (HCC) lub pierwotnego raka wątroby, podaje „Medical Express”.

HCC jest szybko rozwijającym się rakiem wątroby, a pacjenci zwykle umierają 11 miesięcy po postawieniu diagnozy. Aktualnie jedynym lekiem przeciwko HCC jest Sorafenib, który ma negatywne skutki uboczne i przedłuża życie tylko o trzy miesiące. Pod tym względem HCC jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka na całym świecie.

Podstawą dla nowych badań było tak zwane białko SALL4, które oddziałuje z innymi białkami, powodując wzrost guzów nowotworowych. Naukowcy odkryli, że w raku wątroby to białko wchodzi w interakcje z NuRD, co prowokuje rozwój tego typu choroby.

W oparciu o to odkrycie naukowcy opracowali specjalną biomolekułę, która blokuje interakcje między SALL4 i NuRD. W przeprowadzonych eksperymentach naukowcy wyjaśnili, że takie blokowanie ostatecznie doprowadziło do śmierci komórek nowotworowych i spowolnienia ich ruchu.

Ta biomolekuła stała się podstawą nowego preparatu FFW. Według naukowców nowy lek w porównaniu z tymi, które już są znane, jest o wiele bardziej bezpieczny dla zdrowych komórek w organizmie i nie ma skutków ubocznych.

“To ekscytujące odkrycie ma ważne implikacje dla leczenia raka wątroby. Nasza praca może być również przydatna dla szerokiej gamy nowotworów litych i białaczki złośliwej związanej z aktywnością białka SALL4” — powiedział Daniel Tenen, dyrektor CSI Singapore.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 11.08.2018 15:32

    Ile to już takich skutecznych leków na raka odkryto i leżą one zamknięte w przepastnych sejfach koncernów farmaceutycznych? Najlepszą ich metodą na wyciszanie takich odkryć jest tłumaczenie, że potrzebne są lata badań, prób itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.