Legendarnego statku nie wpuszczono do Portu Gdańskiego

Opublikowano: 05.09.2019 | Kategorie: Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1267

W tym roku Greenpeace obchodzi 15-lecie obecności w Polsce. Z tej okazji w piątek o świcie do portu w Gdańsku miał wpłynąć legendarny statek Greenpeace – Rainbow Warrior III. Organizacja planowała udostępnienie statku dla zwiedzających, darmowy koncert, pokazy filmów a także szereg wydarzeń edukacyjnych, których motywem przewodnim miały być działania na rzecz klimatu.

Niestety Główny Dyspozytor Portu Gdańsk, mimo dopełnienia przez organizację wszystkich formalności, nie udostępnił miejsca do zacumowania statku przy nabrzeżu. Statek zatrzyma się na kotwicowisku, uniemożliwi to jednak dostęp do statku.

„Jest nam niezmiernie przykro, że Główny Dyspozytor Portu Gdańsk nie udostępnił nam miejsca do zacumowania statku, które umożliwiłoby realizację programu obchodów 15-lecia Greenpeace Polska. Dopełniliśmy wszystkich formalności, od dawna zabiegaliśmy o to, żeby móc udostępnić statek osobom chętnym go zwiedzić, poznać jego historię a także zamienić kilka słów z załogą tego legendarnego żaglowca. Nie mieliśmy takich problemów kiedy w 2007 do Polski przypłynął inny nasz statek – Arctic Sunrise” – powiedziała Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska.

Międzynarodowa organizacja ekologiczna Greenpeace powstała 1971 roku w kanadyjskim Vancouver. W Polsce działa od 2004 roku. Od 15 lat działaczki i działacze ekologiczni prowadzą kampanie na rzecz zmian systemowych na rzecz klimatu, rolnictwa ekologicznego, różnorodności biologicznej, objęcia całej Puszczy Białowieskiej ochroną parku narodowego, zmniejszenia produkcji plastiku jednorazowego użytku, itp. Statek Rainbow Warrior III to jeden z trzech statków floty Greenpeace (pozostałe dwa to Arctic Sunrise i Esperanza). Jego budowa rozpoczęła się w 2010 roku, kadłub został zbudowany w gdańskiej stoczni.

Źródło: Greenpeace.org


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.