Kyle Rittenhouse oczyszczony ze wszystkich zarzutów!

Opublikowano: 20.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 943

Ława przysięgłych sądu w Kenosha w stanie Wisconsin oczyściła ze wszystkich zarzutów Kyle’a Rittenhouse’a. Osiemnastolatek był oskarżony o zastrzelenie dwóch i ranienie jednego uczestnika protestów organizowanych przez ruch „Black Lives Matter”. Przysięgli uznali jednak, że Rittenhouse użył broni jedynie w obronie własnej.

Do głośnych wydarzeń doszło dokładnie 25 sierpnia ubiegłego roku w Kenosha w stanie Wisconsin. Blisko dwa miesiące po śmierci czarnoskórego przestępcy George’a Floyda doszło w tym mieście do protestów po postrzeleniu Jacoba Blake’a. Mieszkaniec wspomnianej miejscowości nie stosował się do poleceń policjanta, dlatego został przez niego kilkukrotnie trafiony.

Demonstracje po postrzeleniu Blake’a stały się więc częścią głośnego ruchu „Black Lives Matter”. Jego uczestnicy przez cały okres zeszłorocznych zamieszek nie stronili od przemocy oraz kradzieży, a nie inaczej było również w Kenosha. Właśnie z tego powodu na ulicach miasta w samoobronie pojawili się uzbrojeni mieszkańcy, chcący bronić swojego dobytku.

Jednym z nich był właśnie Rittenhouse. Miał on zastrzelić dwóch i ranić jednego z manifestantów, używając w trakcie zamieszek karabinka cywilnego AR-15. Nastolatek został wówczas zatrzymany przez policję, a następnie oskarżony przez prokuraturę o morderstwo, usiłowanie zabójstwa i dwukrotnie o lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo w związku z walką wręcz.

Rittenhouse twierdził jednak, że działał w obronie własnej. Wraz z grupą kilku osób strzegł bowiem salonu samochodowego, który został spalony podczas protestów odbywających się dzień wcześniej. Jeden z uczestników zamieszek miał go zaatakować i właśnie dlatego został postrzelony. Rittenhouse uciekając w stronę policji został ponownie zaatakowany przez grupę napastników i znów użył broni.

Ostatecznie ława przysięgłych w Kenoshy oczyściła osiemnastolatka ze wszystkich stawianych mu zarzutów. Wyrok zapadł zaś w czwartym dniu narady przysięgłych i tym samym w piętnastym dniu całego procesu. Warto podkreślić, że Rittenhouse’owi za zabójstwo pierwszego stopnia groziło dożywocie.

Na podstawie: Breitbart.com, Foxnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 12 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 20.11.2021 22:08

    Bardzo pozytywna wiadomość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.