Krytyka alternatywnych teorii o starożytnym Egipcie

Opublikowano: 14.06.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 648

Przeciętni zjadacze chleba lubią od czasu do czasu posłuchać co nieco o egipskich grobowcach, piramidach czy faraonach. Egiptolodzy a także archeolodzy czy historycy poświęcili wiele lat aby zrekonstruować historię tej starożytnej cywilizacji. Przez ten czas udało im się dokonać wielu niezwykłych odkryć, których od dawna uczy się w szkołach czy na uniwersytetach. Wiele osób wychodzi jednak z założenia, że to co opowiadają egiptolodzy nie do końca ma pokrycie w rzeczywistości. W ten sposób powstają tzw. alternatywne teorie, które przypisują odmienne znaczenie odkrytym budowlom czy artefaktom lub też stawiają na zupełnie inną chronologię starożytnego Egiptu. Jeśli cofniemy się w czasie to początki takich zachowań odnajdziemy jeszcze w XIX wieku.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.