KRRiT nałożyła karę na TVN

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 759

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Polską i Polsat karą w wysokości 35 tys. złotych. Grzywna związana jest z nielegalną autopromocją własnych wydarzeń sylwestrowych, które zdaniem instytucji były przekazem handlowym.

„Przewodniczący KRRiT wydał 2 decyzje w związku z promowaniem przez nadawców własnych imprez sylwestrowych w audycjach informacyjnych (co jest emisją ukrytego przekazu handlowego): na TVP SA została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestra Marzeń” w audycji „Wiadomości” (29 i 31 grudnia 2021 r.), na Telewizję Polsat sp. z o.o. została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w audycji „Wydarzenia” (30 grudnia 2021 r.)” – poinformowała rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Pierwsze skargi wpłynęły pod koniec 2021 roku. Chodzi o grudniowe wydanie „Wiadomości”. W kwietniu KRRiT podjęła decyzję o nałożeniu kary, a jeszcze w sierpniu nie była pewna co do jej wysokości. Postanowiono również ukarać TVN grzywną w wysokości 30 tys. zł. Poinformowano, że chodzi o podobne naruszenie ustawy, jak w przypadku TVP i Polsatu.

„W związku ze skargą dotyczącą autopromocji gali ramówki jesiennej w »Faktach« TVN, 26 sierpnia 2022 r. Przewodniczący KRRiT wydał decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Było to podobne naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji co w przypadku promowania imprez sylwestrowych w »Wiadomościach« i »Wydarzeniach«. Powyższe postępowania były prowadzone w związku ze skargami, które wpłynęły do KRRiT” – dodała Teresa Brykczyńska.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: WirtualneMedia.pl, Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

1

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 24.09.2022 16:56

    Dla nich to ,,drobne,,…kpina…

  2. RastaMan 25.09.2022 07:00

    35 tysięcy ^^ To ich ukarali

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.