Krowy konały w cierpieniach w ciężarówce

Opublikowano: 11.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 997

Inspekcja Transportu Drogowego dokonała szokującego odkrycia na krajowej nr 62 w Płowcach w powiecie radziejowskim. Kiedy kontrolerzy zatrzymali ciężarówkę przewożącą krowy, ich oczom ukazał się kolejny dowód na kłamstwa producentów mięsa o odpowiednim traktowaniu zwierząt.

W ciężarówce przewożonych było pięć krów. Prawdopodobnie jechały do rzeźni, choć zatrzymany kierowca nie chciał odpowiedzieć na pytanie inspektorów skąd oraz dokąd wiózł zwierzęta. Jedna z krów była już martwa, dwie leżały na podłodze przyczepy w stanie agonalnym. Jedna miała połamane nogi, prawdopodobnie na skutek siłowego wciągania jej do samochodu elektryczną wciągarką, a ostatnia była przykuta łańcuchem do barierki. Na miejsce wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Kierowca nie posiadał żadnych wymaganych dokumentów: ani zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne, ani badań lekarskich i psychologicznych, ani zaświadczenia o szkoleniu zawodowym. ITD wszczęła postępowanie administracyjnie, a niezależnie od tego rażącymi warunkami, w jakich przebywały zwierzęta, zajęła się Państwowa Inspekcja Weterynaryjna.

Obrońcy praw zwierząt apelują, aby ograniczyć zysk hodowców poprzez podpisywanie dostępnych petycji ograniczających swobodę w transporcie zwierząt, ponieważ nie jest to przypadek odosobniony. Na terenie całej Unii Europejskiej na krótszych i dłuższych dystansach giną w transporcie miliony kurcząt, cieląt, świń.

“Faktem jest to, że nie da się odpowiednio chronić zwierząt podczas długiego transportu. Dla tych zwierząt jest to ostatnia droga w życiu, na końcu której czeka je już tylko śmierć. Powinniśmy robić zdecydowanie więcej, aby chociaż zmniejszyć ich cierpienie podczas tej podróży” – powiedziała Alicja Czerwińska, koordynatorka europejskiej kampanii #STopTheTrucks w Polsce, gdy przyłączały się do niej Otwarte Klatki.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.