Krótsza praca, taka sama płaca

Opublikowano: 20.11.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Norweskie związki zawodowe chcą sześciogodzinnego dnia pracy. Związkowcy uważają, że krótszy dzień pracy powstrzyma tendencję do nadmiernej konsumpcji i da pracę większej liczbie osób.

„Jesteśmy przekonani, że krótszy dzień pracy to właściwa droga dla Norwegii” – powiedziała gazecie „VG” Mette Nord, przewodnicząca jednego z największych związków zawodowych, Fagforbudnet. Jak donosi portal mojanorwegia.pl, prace nad projektem mają się rozpocząć już na wiosnę, ale wprowadzenie pomysłu w życie możliwe będzie dopiero około 2020-2022 roku.

Zwolennicy pomysłu podkreślają, że krócej pracujący pracownik ma w ciągu dnia więcej wolnych godzin, które może poświęcić rodzinie, przyjaciołom, pracy wolontariusza, studiowaniu i dokształcaniu się czy rozwijaniu swojej pasji. Zmniejsza się poczucie frustracji i przemęczenia, a zwiększa wydajność zatrudnionego, który jest zadowolony i częściej wraca do pracy wypoczęty i pełen energii. Taki pracownik bardziej przykłada się do swoich obowiązków, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie całej firmy.

Skrócenie czasu pracy o dwie godziny w wersji uzgadnianej z norweskimi związkami zawodowymi wiązać się będzie z podniesieniem podatku dochodowego.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

Pomysł mi się bardzo podoba. I zgadzam się z argumentacją tu przedstawioną. Ja sam w pracy jestem tak naprawdę najbardziej wydajny przez 6h a nie 8h. A zaznaczam, że uwielbiam swoją robotę. Jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, iż w nie każdym zawodzie da się taką koncepcję wprowadzić.

Komzar
Użytkownik
Komzar

Praktycznie w każdym da się wprowadzić i dawno powinna być. Zawyżony wymiar godzinowy wynika z faktu, że koncerny chcą by istniało bezrobocie co daje potem tanią siłę roboczą.

av
Użytkownik
av

tamtejsza komuna i urojone głupoty w głowie skończą się razem z ropą.

sewziem
Użytkownik
sewziem

Wydajny norek??? No nie powiem, zdarza się. Norki to fałszywe zacofańce. Dostali kasę z ropy a jeszcze 30 lat temu pasali owce w centrach miast. Coś takiego jak w przysłowiu “z chama na pana”. Ale ta kasa tak szybko im się nie skończy.

Balcer
Użytkownik
Balcer

A czy nie lepiej pracować na swoim i nie mieć narzuconych gdzin pracy?

pablitto
Użytkownik
pablitto

Norweskie wredne lewaki, nieroby, kto za to wszystko zapłaci??? Zaplute karły reakcji!
Przecież każdy biały narodoprawicowiec wie, że tylko praca, nic więcej. 6 godzinny dzień pracy to potwarz dla narodu, prowokacja przeciw świętym prawicowym wartościom, przeciw wolnemu rynkowi! (którego nota bene nikt tu nie widział ;)

;)))))))

a poważnie od dawna mnie to zastanawiało – ~100 lat temu ludzie walczyli (czasem niestety dosłownie) o 8-godzinny dzień pracy… i wywalczyli. Dziś, po stu latach mamy… 8 godzinny dzień pracy (jak dobrze pójdzie – korpoludy wiedzą o tym najlepiej), nasza produktywność wzrosła od tego czasu pewnie z 40-krotnie…

… ehh, szkoda klawiatury – po prostu NO COMMENTS. “Czy wy nas macie za idiotów??” – cytując za wieszczem ;]