Krótkowzroczność technologiczna w podróżach międzygwiezdnych

Opublikowano: 08.03.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 500

Rozmiary wszechświata są doprawdy ogromne. Inne gwiazdy są od nas oddalone o wiele lat świetlnych, a pamiętajmy, że rok świetlny to odległość aż 9.5 biliona kilometrów. Odległości międzygwiezdne są wręcz kolosalne. Pomimo ogromnego rozwoju naukowego nie byliśmy w stanie dotrzeć do innych gwiazd. Aby dotrzeć do nawet najbliższej gwiazdy nasze statki czy sondy potrzebowałyby wszak dziesiątek, być może setek tysięcy lat. W tym momencie nietrudno zrozumieć ludzi, którzy uważają, że choć w kosmosie powinny istnieć obce formy życia, tak jednak odległości są po prostu zbyt duże. Podróże międzygwiezdne wydają się nierealne lub bardzo mało prawdopodobne. Zastanówmy się jednak nad tym, czy tego typu spojrzenie nie jest czasem obarczone problemem krótkowzroczności.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.