Krokodyl zabił pastora, gdy ten chrzcił wyznawców

Opublikowano: 28.11.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2489

Uroczystość chrztu nad jeziorem skończyła się tragedią, gdy duży krokodyl nilowy wynurzył się z wody i zabił pastora.

Duchowny został rzekomo zaatakowany przez krokodyla wkrótce po tym, jak rozpoczął masowy chrzest dla 80 osób nad brzegiem jeziora Abaya w południowej Etiopii. Pastor został ugryziony przez zwierzę w ręce, nogi oraz plecy.

Miejscowi rybacy zareagowali szybko i podjęli walkę, by uratować człowieka. Ostatecznie udało im się uniemożliwić krokodylowi zabranie ciała 45-latka w głąb jeziora, a zwierzę uciekło. Niestety pastor zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Jezioro Abaya, drugie co do wielkości jezioro w Etiopii, jest znane z dużej populacji krokodyli, które potrafią być agresywne w stosunku do ludzi i innych zwierząt, ponieważ jest tam niewiele ryb, stanowiących ich preferowany posiłek.

Prawdopodobnie gadem odpowiedzialnym za śmierć pastora był krokodyl nilowy. Osobniki z tego gatunku mogą osiągać długość do 6 metrów, a niektóre ważą nawet tonę. Szacuje się, że krokodyle nilowe każdego roku są odpowiedzialne za co najmniej 300 ataków na mieszkańców Afryki.

Krokodyle nilowe ogółem powodują trzecią największą liczbę wypadków związanych z afrykańskimi dzikimi zwierzętami. W niechlubnym rankingu gady ustępują tylko hipopotamom i lwom.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 28.11.2018 14:05

    widocznie wola boska

  2. Radek 28.11.2018 17:01

    Nawet krokodyl ujął się za tymi biednymi ludźmi i uratował od zniszczenia ich kultury i stania się poddanymi Kościoła… Niestety pewnie nie na długo.

  3. maj cher 28.11.2018 17:49

    Radek – nie mieszaj w religię zwierząt bo wyj…ą w pień, – dla ich dobra, no.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.