Krócej, ale efektywniej

Opublikowano: 20.06.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 325

Krótszy tydzień pracy jest korzystny dla zatrudnionych. Jedno z najnowszych badań pokazuje, że mózg osób w wieku powyżej 40 lat funkcjonuje najlepiej, gdy pracują one 25 godzin tygodniowo.

Średnia długość czasu pracy znacznie waha się w poszczególnych krajach OECD. Najwięcej pracują Meksykanie (średnia 42,85 godziny), Koreańczycy z Południa (40,85) oraz Rosjanie (38,17). Najmniej z kolei Niemcy (26,37), Francuzi (28,33) oraz Brytyjczycy (32,25). Widać zatem wyraźnie, że długi czas spędzony w pracy nie oznacza wyższego poziomu rozwoju gospodarczego państw.

Publiczna debata na temat skrócenia tygodniowego czasu pracy przetoczyła się przez wiele europejskich państw, między innymi Francję, Holandię i Niemcy. Jak pisze „The Independent”, pracownicy powyżej 40. roku życia powinni pojawiać się w pracy trzy razy w tygodniu. Badania Melbourne Institute wykazały, że jeśli zmuszeni byli pracować więcej niż 25 godzin tygodniowo, zmęczenie i stres brały u nich górę nad jasnością umysłu.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
John Donson
Użytkownik
John Donson

Najmniej pracują Niemcy, bo robią na nich parobki z tzw nowych krajów EU.