KRLD świętuje zakończenie prac nad programem jądrowym

Opublikowano: 03.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 887

Po ostatniej próbie rakietowej, Korea Północna oficjalnie dołączyła do grona mocarstw atomowych. W piątek w Pjongjangu świętowano utworzenie własnych sił jądrowych, które mają stanowić przeciwwagę dla obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w Azji Wschodniej.

W czwartek 28 listopada Korea Północna odpaliła nową rakietę balistyczną. Potencjalny zasięg pocisku Hwasong-15 wynosi ponad 13 tysięcy kilometrów, a zatem mógłby z powodzeniem dolecieć do Waszyngtonu. Analitycy zauważają, że Pjongjang dokonał na tym polu znaczącego postępu – najnowsza rakieta została odpalona z nowej mobilnej wyrzutni. Jej wielkość względem Hwasong-14 sugeruje, że mamy do czynienia z prototypem międzykontynentalnego pocisku zdolnego do przenoszenia wielu głowic nuklearnych.

Sukces rakiety Hwasong-15 już na drugi dzień został uczczony fajerwerkami i imprezą, w której wzięli udział żołnierze i cywile. Korea Północna oficjalnie powiadomiła o ukończeniu prac nad państwowymi siłami jądrowymi, które posiadają zdolność do ataku nuklearnego w dowolne miejsce na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Jak widać żadne międzynarodowe sankcje nie powstrzymały Koreę Północną przed osiągnięciem celu. Teraz Kreml powiadomił, że władze w Pjongjangu gotowe są na negocjacje z Amerykanami, ale tylko pod nadzorem Rosji. Rozwiązanie tego konfliktu będzie bardzo trudne, ponieważ USA nie chcą negocjować – zamiast tego regularnie organizują manewry wojskowe w Azji Wschodniej i domagają się likwidacji broni nuklearnej i rakiet balistycznych, na co przecież nigdy nie zgodzi się Korea Północna.

Autorstwo: John Moll
Yonhapnews.co.kr, Washingtonexaminer.com, Asia.nikkei.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Nestor 03.12.2017 16:58

    Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować narodowi KRLD. 🙂

  2. MasaKalambura 03.12.2017 20:25

    I mieć nadzieję, że nie postanowią rozsiewać promieni X w atmosferze i w przestrzeni kosmicznej i głęboko pod ziemią. Wraz z pierwiastkami promieniotwórczymi, które zdrowe nie są. I trują wiele lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.