Korea Południowa karze Google i Meta za naruszenie prywatności

Opublikowano: 16.09.2022 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1027

Koreański regulator ochrony prywatności nałożył miliony dolarów grzywny na Alphabet’s Google LLC i operatora „Facebooka” Meta Platforms Inc. za naruszenie prawa prywatności. Ten pierwszy zapłaci 69,2 mld wonów (50 mln dolarów), drugi 30,8 mld wonów (22 mln dolarów).

Komisja Ochrony Danych Osobowych stwierdziła, że obie firmy nie poinformowały wyraźnie użytkowników o zbieraniu “informacji behawioralnych” w celu wnioskowania o ich zainteresowaniach na potrzeby spersonalizowanych reklam.

Kary te stanowią najwyższe kwoty, jakie kiedykolwiek zostały nałożone przez komisję za naruszenie koreańskiego prawa o ochronie danych osobowych.

Zespół ds. prywatności, działający w ramach Kancelarii Premiera, poinformował, że jego dochodzenie, które rozpoczęło się w lutym ubiegłego roku, wykazało, że te dwie firmy zbierały osobiste informacje behawioralne użytkowników bez wcześniejszej zgody i wykorzystywały te informacje w spersonalizowanych reklamach. Takie praktyki naruszają prywatność użytkowników, stwierdziła komisja.

W zeszłym roku koreańska komisja ds. uczciwego handlu nałożyła na Google’a karę w wysokości 207,4 mld wonów, po tym jak okazało się, że firma Big Tech zmusiła Samsung Electronics Co. i innych producentów smartfonów do korzystania z jej systemu operacyjnego (OS). W sierpniu ubiegłego roku Komisja Ochrony Danych Osobowych nałożyła również 6,5 miliarda wonów kary na Facebooka i Netflixa za zbieranie danych osobowych bez uprzedniej zgody użytkowników.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „The Korea Economic Daily”
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.