Koniec zmian czasu w Rosji

Opublikowano: 09.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 451

ROSJA. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że jesienią bieżącego roku Rosja nie zmieni czasu na czas zimowy, ponieważ podjął decyzję o rezygnacji z przechodzenia na czas zimowy.

Miedwiediew uważa, że zmiana będzie korzystna, bo “konieczność przystosowanie się do nowego czasu wiąże się ze stresem i chorobami”.

Ostatnia zmiana czasu nastąpi na wiosnę, gdy Rosja przejdzie z czasu zimowego na letni, który skróci sen o godzinę.

To nie pierwsza decyzja Miedwiediewa ws. czasu. W marcu 2010 r. zrealizował inny pomysł polegający na redukcji liczby rosyjskich stref czasowych z 11 do 9. Zmiana miała na celu usprawnić zarządzanie państwem i wspomóc gospodarkę.

Praktyka zmian czasu jest stosowana w wielu krajach świata, także w Polsce. Wbrew mitowi, ze zmianą czasu nie wiążą się żadne korzyści ekonomiczne, energetyczne ani zdrowotne.

Opracowanie dla “Wolnych Mediów”: Maurycy Hawranek
Na podstawie: PAP

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Ja jestem za tym żeby nie ruszać zmian czasu bo to rozstraja rytm działania wielu rzeczy. A to że są oszczędności to jakoś nie przemawia do mnie, bo w niektórych krajach wyszło wręcz odwrotnie.

Martinus
Użytkownik
Martinus

Z prostych obliczeń jasno wynika, że zużycie prądu będzie takie samo, niezależnie czy zmienia się czas dwa razy do roku, czy też na stałe obowiązuje czas letni. Być może wprowadzając czas zimowy chce się rozładować poranny szczyt energetyczny (żeby latanie uliczne zgasły nim ruszą maszyny w fabrykach na pierwszej zmianie), nie jestem jednak przekonany czy to jest wciąż konieczne. Ta więc bardzo dobry ruch w Rosji, może i u nas by o tym pomyśleli.

jegor
Użytkownik
jegor

W którejś z książek Suworowa jest fragment z dyskusją jak najłatwiej zapanować nad społeczeństwem. Otóż najlepszym sposobem jest zmuszanie ludzi do wykonywania regularnie idiotycznych, bezsensownych czynności. Tamże podany jest przykład zmian czasu, jako takiej ogłupiającej czynności. Oczywiście każda władza kupi taki pomysł, bo dlaczego nie?
Należy dodać, że podobnie idiotyczne jest zmuszanie ludzi pod groźbą ostrych kar do np. składania PITu, skoro ktoś nie chce jakiegoś zwrotu. Ale dzięki temu można zmniejszyć bezrobocie, bo do sprawdzania tych PITów trzeba zatrudnić ileś tysięcy urzędników ..