Koniec dyskryminacji płacowej?

Opublikowano: 26.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 54

PiS chce zmienić definicję mobbingu i zlikwidować lukę płacową między kobietami a mężczyznami. Pod projektem ustawy podpisał się Jarosław Kaczyński.

Jak pisze portal „Business Insider”, Prawo i Sprawiedliwość chce znowelizować „Kodeks pracy”. Ugrupowanie zapowiedziało rozszerzenie definicji mobbingu o kategorię rozróżniającą wysokość wynagrodzenia ze względu na płeć. PiS uważa, że w ten sposób zlikwiduje lukę płacową, czyli różnicę w wynagrodzeniach oferowanych kobietom i mężczyznom. Swój podpis pod projektem ustawy złożył Jarosław Kaczyński.

Celem (projektu) jest zlikwidowanie luki płacowej, który ma wprowadzić do definicji mobbingu również taką kategorię, jak rozróżnianie wysokości wynagrodzenia ze względu na płeć. Pod tym projektem, który mamy przygotowany, mamy już pierwszy podpis. To jest podpis prezesa Jarosława Kaczyńskiego” – powiedział Michał Moskal, przewodniczący FM PiS, podczas Forum Młodych PiS

Chodzi o projekt nowelizacji „Kodeksu pracy”. Zgodnie z propozycją zmianie miałby ulec jeden z artykułów i brzmieć: „Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu albo różnicowaniu wysokości wynagrodzenia ze względu na płeć pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników”.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

Super. Ale rozróżnianie płac ze względy na widzi misie szefa już mobbingiem nie jest.

sga
Użytkownik
sga

znow kielbasawyborcza

Radek
Użytkownik
Radek

A czy różnice w wysokości wynagrodzenia zależne od doświadczenia nie są dyskryminacją mniej doświadczonych? Przecież nie mają oni równych szans. A może wprowadzić równe płace dla wszystkich i wszędzie. “czy się stoi, czy się leży dwa patyki się należy”. Coś w tym stylu. Już to było…
Rząd może wprowadzać równe płace, ale w urzędach państwowych, a nie nakazywać ludziom płacić ze swoich pieniędzy według uznania rządu.
Ciekawe jak zareagują kobiety którym obetną pense aby wyrównać do męskich.