Komornik zajął wóz strażacki

Opublikowano: 01.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 492

Wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie został zajęty przez komornika, gdyż… stał w warsztacie zadłużonego mechanika.

W samochodzie straży pożarnej popsuła się pompa w związku z czym pojazd trafił do mechanika. Pod koniec maja tego roku, do straży pożarnej trafiło pismo od komornika z Łukowa, iż wóz został przez niego przejęty. Kancelaria prawna do której zwróciła się gmina, złożyła powództwo przeciwegzekucyjne, żądając zwolnienia zajętej ruchomości, jaką jest wóz strażacki.

Komornik poinformował straż pożarną od “zajęciu” samochodu dopiero dwa miesiące po dokonaniu rabunku. Jest to kolejny przykład rozpasania komorników, po głośnym zajęciu ciągnika należącego do sąsiada osoby zadłużonej w związku z “domniemaniem, iż dobro może należeć do dłużnika”.

Autorstwo: wiatrak
Na podstawie: TygodnikSiedlecki.com
Źródło: CIA.media.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Aida 01.07.2016 22:21

  Kontekst zajęcia wozu jest następujący: Dłużnik prowadzi działalność gospodarczą o nazwie, uwaga: „Prywatna Straż Pożarna”, która to zajmuje się sprzedażą nowych i używanych wozów strażackich.
  Mechanik nie wykazał kto jest właścicielem pojazdu.

  Prawda, że zmienia to wydźwięk artykułu?

 2. ares 02.07.2016 10:27

  @Aida 01.07.2016 22:21. Zmienia? Niby w czym? A zresztą nawet gdyby – to co z tego? Popsuł ci się samochód, oddajesz go do naprawy, a komorniczy śmieć “zajmuje” go… bo stoi w warsztacie zadłużonego mechanika (bądź znaczenie częściej “zadłużonego”, czyli przykładowo różne tam zusy-srusy). Takie mamy prawo (nb. przejęte po PRL). Przy okazji warto sobie uświadomić, że owe zadłużenia najczęściej nie są zadłużeniami rzeczywistymi, czyli skrótowo mówiąc ktoś pożyczył i nie oddał, lecz są to zadłużenia jak najbardziej sztuczne, wygenerowane przez opresyjne bandyckie państwo (w postaci np. wspomnianego wyżej zusu-srusu).

 3. Aida 02.07.2016 12:45

  Najwyraźniej dłużnikowi i nie zależało na tym żeby wykazać że nie jest to jego samochód. Nie widzę tutaj winy komornika. Cały ten urząd Komorniczy wymaga zmian ale to już temat na odrębną dyskusję.

 4. robi1906 02.07.2016 12:49

  ares
  napadasz na dziewczynę za co?.
  Jeśli to jest prawda co napisała o tym jak wygląda to przejęcie, to trzeba jej bić brawo za dojście do źródeł, a ty co robisz?.
  Masz jakieś inne spojrzenie czy dowody na to że jednak było jednak inaczej?.
  Co ma do tego to twoje określenie Zus-srus?.

  A ZUS będziesz wspominał, za jakieś 20-30 lat kiedy żydzi dokręcą nam śrubę, jak jakąś nierealną baśń o tym jak kiedyś dawno,dawno temu, hen za lasami i górami ludziom dawano pieniądze za to, że byli starzy i niepełnosprawni.

 5. Aida 02.07.2016 13:32

  Może ares ma mentalność, że długów sie nie spłaca. Wygodne to przecież. Żyjesz ponad stan do pewnego momentu, drogie domy, samochody, wakacje, a jak przychodzi do spłaty zadłużenia to komornik zły i niedobry, bo chce zabrać.

 6. ares 02.07.2016 18:21

  No tak, tak, rzeczywiście, przez moment zapomniałem, jak to polaczków bolą te “domy, samochody, zagraniczne wakacje” (he, he). Ciekawe tylko, kto tym małym polskim zawistnikom broni “żyć ponad stan”. Dla takich glist przykładowo urząd skarbowy czy komornik to przecież wręcz idealne narzędzia do niszczenia innych (nic dziwnego, że tak często tam uprzejmie lub nawet uprzejmi-Ę donoszą).

 7. Aida 02.07.2016 19:42

  Ares człowieku ogarnij się. Nie mam nic do ludzi bogatych, którzy sami sobie na wszystko zapracowali. Problem tkwi raczej w tym, że ktoś bierze ogromne kredyty żyje sobie taki Wielki pan. Poźniej jak przychodzi do spłacania zobowiązań to płacze jaki to on biedny jak to my powinniśmy mu pomóc dokładając się do jego kredytu z Franków. Głupota ludzka mnie denerwuje. Nie mam ochoty dokładać się do błędnych decyzji innych cwaniaków.
  Żyję sobie tak na ile mnie stać i nie mam z tego powodu żadnych frustracji. Nie czuję się też gorsza z tego powodu.
  Swoją drogą ciekawego określenia użyłeś “pol_aczki”. To pięknie świadczy o twoim stosunku do innych ludzi, do rodaków. W jakiś sposób uważasz się, że jesteś lepszy od nich. Wkładasz też do jednego wora wszystkich ludzi, którzy mają odmienne zdanie niż ty. Myślisz jakimiś chorymi stereotypami, wydaje ci się że jak ktoś jest mniej zamożny, to od razu musi być zawistny i donosić na tych bogatszych. Skąd takie założenia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.